FlAsh_7

Bude jednou digitální pozemek?

Dobrý den, myslíte si, že jednou půjde kupovat/pronajímat něco jako digitální pozemek? Nebo to jde už teď?

Odpovědi
JamesCZ

Určitě ne. A jak to vůbec myslíš? Jako digitální pozemek na počítači. Je to absolutní nesmysl. Kdo by to chtěl :) :D

Funna

a copak je to ten digitální pozemek?
jako že si pronajmeš třeba plochu v oblacích?…
pozemky budou vždycky jen reálné…digitálně se jen zakreslují do mapy…stále je totiž spousta pozemků zakreslena z dob MarieTerezie jen na papíře (hlavně pole a lesy), takže hodně nepřesně…

Pepa25

Wikipedia: "Pozemek je část zemského povrchu oddělená od sousedních částí hranicí … " Jak může být část zemského povrchu digitální?

dubraro

Nemyslíš náhodou spíše digitální prostor? Místo, kde můžeš provozovat nějaké digitální aktivity? To existuje, to jsou cloudy.

dubraro

Funna:
Právě pole a lesy jsou digitálně zmapovány poměrně přesně. Ministerstvo zemědělství na to provozuje informační systém půdních bloků LPIS, který je i veřejně přístupný: http://eagri.cz/pu­blic/app/lpisex­t/lpis/verejny2/plpis/

Funna

nebavím se o „obkreslení“ plochy pole, lesa, ale o katastrálních pozemcích a jejich číslech…to je totiž jediná platná a relevantní hodnota…

dubraro

Aha, takže ty myslíš digitální katastr. Ten postupně vzniká a zpřesňuje se, aktuální stav je zde: https://www.cuz­k.cz/Katastr-nemovitosti/Di­gitalizace-a-vedeni-katastralnich-map/Digitalizace-katastralnich-map/Digitalizace-katastralnich-map.aspx