Avatar uživatele
cappuccino

Bude i v budoucich letech moderni armadni obleceni typu kamuflaz?

Pri sledovani nekterych starsich filmu jsem si vsimla, ze uz i pred 20 a mozna i vice lety byly moderni ruzne vesty a tricka s armadnimi vzory.
Prodavaji se dokonce i miminkovskeo oblecky v techto barvach. Ted hodne leti flisove bundy v khaki barve.
Myslite si, ze tahle moda potrva i do budoucna?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Filip84 před 479 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Já si myslím, že ano. Toto oblečení je hodně oblíbené. Já sama mám v oblibě khaki barvu – kabáty, kalhoty, boty, … moje oblíbená kombinace s černou. V podstatě poslední dobou nenosím jiné barvy. Nějak to ke mně sedí a cítím se v tom výborně. Ošacení mám často v tzv. vojenském stylu. A tento styl vídám i v obchodech mnoho let. Zřejmě je to móda věčná 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Mám kalhoty maskáče a jsou praktické, dobře se nosí, i kapes je na nich dost, tak u mne ta obliba potrvá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

Musíš rozlišovat mezi módou inspirovanou odíváním vojska a nošením oděvů vojska. Protože, víš co, až do WWI nenosili vojáci takové tuze ošklivé hadry do války.

Frak je inspirován vojenským oděvem. Skončil direktoriát, byl Napoleon, se vyhrávalo, táhlo se na Egypt i Rusa, do toho takové ty nálady už švihlé romantismem a byl tu frak! Protože Napoleon byl kanec a v kursu, vojsko bylo v kursu, a každý chtěl vypadat, jako kanec Napoleon a voják!

Pak je to spousta takových drobností, třeba třírohý klobouk. Nebo takové ty návleky na nohy, na zapínání, s knoflíčky na bocích, nosí to většinou baby. To všecko je inspirováno vojenským oděvem, arciť už to nikdo jako „Militär“ nevnímá.

To bylo, je a bude.

Však oděv v běžné kamufláži už armády také téměř nepoužívají, dávno ho vytláčí digital camo. To samé jsou polní mundůry v těch rozličných odstínech hnědé, či zelené: to už ani KLDR nepoužívá jako polní stejnokroj. To nevadí, uvidíš, že v módě, designu oblečení a stylu na ulicích se obojí bude vracet znovu a znovu. 😃

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Tywole lidi vy jste lopaty sundávejte to (!!!) a hoďte na sebe něco jako normální běloši! 🐔

Avatar uživatele
cappuccino

@paul1 : maskace jsou spis pracovni kalhoty. Jsou prakticke diky materialu a hlavne kapsam. Ty si z mody nevyjdou nikdy.
Ja si spis vsimam, ze ted leti i kabelky, saty z teplakoviny, detske dupacky apod. U tech mimin mi to pripada trochu prehnane, ale je to otazka vkusu.
Ja khaki barvu take rada nosim, ale ke kamuflazi jsem se jeste nedopracovala.
Kazdopadne je zajimave, ze nektere veci proste z mody nevyjdou nikdy!!

Nový příspěvek