Gendero

Bude 3. svetova valka?

Cina vs USA

Nejlepší odpověď
Filip84

A jak to máme vědět? Tady jsou odpovedi.cz, nikoli věštírna! 🙂

Další odpovědi
Rokio

Podle mě bude. Otázkou je kdy.

Pokud by spolu bojovaly pouze dvě země, nebyla by to světová válka.

zjentek

Osobně bych válku s PRCem amíkům přál, jen oni mezi sebou (férovka, žádný útok ve smečce) 🤷‍♂️

To by jim ten jejich hřebínek asi značně povadl. No nic, jdu na rožek na čínu.

da ny

Podle expertů, i vojenských už dávno, pár let běží. Zatím má jinou podobu, než se domníváme, jak má/mají války probíhat.
Pokud to lidské ovce (často bezmocné, jindy nenasytné) připustí, pak ano. Bude záležet na tom, kdo se chopí moci. Kdo a jakým způsobem ji povede. Zbraně mohou být různé, zdaleka ne, jen klasické. Člověk je křehká nádoba.

Kazatel

USA se snaží, bohužel skrz jejich politiku to odnesou jiné národy. Po Ukrajině to hezky vyprovokovaly i na dálném východě.

led

Svetová vojna nie je vojna dvoch veľmocí, ale vojna na bojiskách celého sveta.
Pokiaľ ide o vojnu medzi ČLR (pozor na označenie Číny. Je pevninská Čínska ľudová republika a ostrovná Čínska republika známa ako Tchai-wan) a USA tá prebieha už desiatky rokov. Ide o obchodnú vojnu bez použitia vojenských zbraní.
To, čo sa v súčasnosti deje v súvislosti s Tchaj-wanom sa nazýva „zastrašovanie rinčaním zbraní“