Brždění vlakové soupravy a její zastavení?

Po shlédnutí tohoto videa: http://www.you­tube.com/watch?v=08D7Uf­sQsok mě napadla jedna věc, ale nevím zda je proveditelná.
Strojvedoucí nevyzkoušel funkčnost brzd a teprve až když chtěl brzdit zjistil, že nefungují. Po dobu jízdy jak je z videa patrné dal ovladač jízdy na nulu (tedy neutrál).
Nemohl použít tzv. zpětný chod?
Vím, asi by to byl nápor na motor, nevím zda je to možné, ale je možné, že pokud by lokomotiva vlak začala tlačit namísto tahat, mohl by zabrzdit.
Je možné dát při jízdě vpřed zpětný chod? Šlo by to, jak jsem to popsal?
Díky

Nejlepší odpověď
honza19hk

hele vezmi si váhu celého vlaku jsou to stovky nebo i tísíce tun. Pokud je rozjetý tak ho nějaký zpětný chod neubrzdí a to navíc nevím jestli to jde. Co se stane když jedeš autem po silnici např 100km/h a kopneš tam zpátečku, kdyby se ti náhodou povedlo ji tam zařadit,jelikož to normálně nejde,jelikož se to v převodovce nespojí, tak minimálně zničíš motor,převodovku a nápravu a pak se vysekáš. Takže u vlaků to také nepůjde,navíc seš váhově uplně jinde.

Tu a tam má naše jednotka výjezd na železniční nehodu, např vykolejenej naloženej nákladní vlak(25 vagonů s uhlím) který jel 600m po pražcích místo po kolejích. když vlak nezastaví vytrhané pražce a vyvrácené ocelové sloupy trakčního vedení tak ho žádný zpětný chod nezastaví ,ani kdyby se mu povedlo ho tam zařadit..

Další odpovědi
mosoj

Sama lokomotiva ,díky malému tření, neubrzdí nic !!!! Musí brzdit celý vlak!!!
Doplňuji:
Dokonce si myslím, že kdyby to udělal hrozilo by vykolejení( pak by ale určitě zastavil)!

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.