Koupil jsem si brýle, ale pouze obruby (skla bez brusu). Můžu přijít do optiky a nechat si vytvořit dioptrické brýle?

Odpovědi:

Zlatý

Není zcela jasné na co a proč se ptáš.
Očař ti změří vše potřebné k objednání brýlí. Vždy alespoň sílu dioptrií, osu vidění.
U optika ti podle toho objednají potřebný polotovar. Je to kolečko z brýlového skla o průměru cca 5-6 cm. Toto kolečko již má potřebné vlastnosti včetně zvolených vlastností skla. Optik ti také změří rozteč os pravého a levého oka. Podle těchto parametrů vybrousí z tohoto kolečka brýlová skla tak aby je mohl zasadit do tebou vybraných brýlových rámečků a zasazená skla měla parametry dané lékařem a byly dodrženy osy vidění.

Pokročilý

Nenapsal jste, kolik dioptrií, pokud by jich bylo více, jsou lepší plastové čočky (já je mám), jsou lehoučké a stejně kvalitní (opticky) jako skleněné.

Zkoušel jste kontaktní čočky?

Zdroj: http://www.cocky-kontaktni.cz/

Bronzový

Moc tomu nerozumím....
Obruby jsou naprosto univerzální a dodávají se samostatně. Do nich se pak napasují skla. V nejjednodušším případě se skla (polotovar o příslušné velikosti dioptrie) jen oříznou na správný rozměr a pak se to vsadí do obrub. V případě složitějších brýlí se to musí ještě dobrousit.

Zlatý

Neměň otázku! Alespoň ne bez rozmyslu. Pak tu každý odpovídá na něco jiného.

Z těch skel co máš v brýlích Ti čočky neudělají. Ale v každé optice ti do brýlí vsadí čočky podle tvého přání - vezmou hotové čočky (správné dioptrie a s povrchovými úpravami dle objednávky) a jejich rozměry upraví tak aby je do obrouček mohli vsadit.

Jo a pokud možno dones to do optiky i s původními skly. Obvykle radši čočku brousí podle originálu skla, než aby se snažili správný tvar odhadovat podle obrouček.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Krása a styl

Zlatý Drap 564
Zlatý marci1 406
Zlatý iceT 376
Zlatý hanulka11 322
Zlatý briketka10 271
Zlatý annas 271
Zlatý ReHu 231
Zlatý Damiana 229
Zlatý quentos 205
Zlatý mosoj 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.