Avatar uživatele
Fdasby

Koupil jsem si brýle, ale pouze obruby (skla bez brusu). Můžu přijít do optiky a nechat si vytvořit dioptrické brýle?

Zajímavá 0 před 1799 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Není zcela jasné na co a proč se ptáš.
Očař ti změří vše potřebné k objednání brýlí. Vždy alespoň sílu dioptrií, osu vidění.
U optika ti podle toho objednají potřebný polotovar. Je to kolečko z brýlového skla o průměru cca 5–6 cm. Toto kolečko již má potřebné vlastnosti včetně zvolených vlastností skla. Optik ti také změří rozteč os pravého a levého oka. Podle těchto parametrů vybrousí z tohoto kolečka brýlová skla tak aby je mohl zasadit do tebou vybraných brýlových rámečků a zasazená skla měla parametry dané lékařem a byly dodrženy osy vidění.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Brblal

Nenapsal jste, kolik dioptrií, pokud by jich bylo více, jsou lepší plastové čočky (já je mám), jsou lehoučké a stejně kvalitní (opticky) jako skleněné.

Zkoušel jste kontaktní čočky?

Zdroj: http://www.cocky-kontaktni.cz/

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Moc tomu nerozumím…
Obruby jsou naprosto univerzální a dodávají se samostatně. Do nich se pak napasují skla. V nejjednodušším případě se skla (polotovar o příslušné velikosti dioptrie) jen oříznou na správný rozměr a pak se to vsadí do obrub. V případě složitějších brýlí se to musí ještě dobrousit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Neměň otázku! Alespoň ne bez rozmyslu. Pak tu každý odpovídá na něco jiného.

Z těch skel co máš v brýlích Ti čočky neudělají. Ale v každé optice ti do brýlí vsadí čočky podle tvého přání – vezmou hotové čočky (správné dioptrie a s povrchovými úpravami dle objednávky) a jejich rozměry upraví tak aby je do obrouček mohli vsadit.

Jo a pokud možno dones to do optiky i s původními skly. Obvykle radši čočku brousí podle originálu skla, než aby se snažili správný tvar odhadovat podle obrouček.

Upravil/a: Dochy

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michal O.

Jako můžeš, proč ne. Sice si se rovnou mohl zeptat na prodejně, nebo v nějakém online obchodě – je lepší si nechat poradit od odborníků. Ale vyplatilo by se podle mě víc si nechat udělat brýle například na <a href=„https:/­/www.hotovebry­le.cz“>Hotové brýle</a> . S kamennými prodejnami mám špatné zkušenosti. Ale jako je to na tobě, jen říkám, s čím mám nejlepší zkušnosti.

Nový příspěvek