Razhel

Co mně hrozí, když poruším 15denní výpovědní lhůtu (podle smlouvy) na brigádě v Cinema City?

Dobrý den, mám brigádu v cinema city. Jelikož mi přestala jít škola a do toho se přidali další problémy, tak už to psychicky nezvládám. Mám odpracováno pár hodin už. Napsala jsem jim, že chci odejít, nebo ať mě vyhodí.Došla mi však odpověď, že mám 15 denní výpovědní smlouvu, nebo tak něco, což znamené že si musim ještě 15 dní odpracovat. Já tam však už nemohu ani na jednu směnu, včetně těch, co mám zarezervovaných­.Chtěla bych se zeptat, tedy co mi hrozí za porušení této 15 denní výpovědní smlouvy.
Děkuji všem za odpovědi.

Původní neotázka
brigáda v cinema city – výpověď

Odpovědi
Psychotic

Hrozí ti toto:

„Zaměstnavatel takové jednání může vyhodnotit jako hrubé porušení pracovního poměru a zaměstnance z toho důvodu na hodinu propustit. Má ale také právo trvat na dalším pokračování pracovního poměru a v krajním případě může po zaměstnanci požadovat i náhradu škody, která mu vznikla v důsledku zaměstnancovy absence (například náhradu ušlého zisku).“

Zdroj: http://www.pra­ce.cz/poradna/ak­tuality/detail/ar­ticle/mam-lepsi-nabidku-ale-brzdi-me-vypovedni-lhuta-co-muzu-delat/

ivzez

Měla jste rovnou dát výpověď.

Přestanete-li bez řádné omluvy docházet do zaměstnání,
bude zaměstnavatel oprávněn po Vás vymáhat škodu, kterou
mu neomluvenou absencí způsobíte.

Ovšem nikoliv ušlý zisk. Ušlý zisk je rizikem podnikání, jež
zaměstnavatel nesmí přenášet na zaměstnance.

anonym

V jakém smyslu nezvládáš školu? Jestli máš čtyřky, tak to neřeš, projdeš i s nimi.

Z mé vlastní zkušenosti vím, že některé mé méně inteligentní spolužačky měly deprese z toho, že místo 1 dostaly 2, a párkrát dokonce i brečely, proto se ptám…

Stingo

Tak dej výpověď a hoď se marod.

Psychotic

fgh: Ptá se na výpovědní lhůtu, ne na tvoje geniální názory na školu.

ivzez

Odpověď v poradně z odkazu je chybná.
Zaměstnavatel může vymáhat způsobenou škodu,
ale nemůže požadovat náhradu ušlého zisku.

[Příště radši dejte přednost zákoníku práce.]

anonym

Tak jí poraď ty, místo kritizování podle tebe mých názorů. Zkus mi to vyvrátit.

Já jsem jí teď poradil v PM, a moje rady, které jsem ji dal, pokud bude šikovná, jí pomůžou v celém životě, ne jen v budoucích 15ti dnech.

Psychotic

Stalo se.

Názory ti vyvracet nebudu, celkově s nimi souhlasím, ale pokud chce být právnička nebo po***ná mozková chiruržka, a pak na tom setsakra záleží, jaké má známky. Protože svoje zaměření neuvádí, nechal bych to na ní.

Jsem si jist, že ji tvé rady nadchnou.

anonym

I tak jí ty čtyřky stačit budou, takže na nich setsakra nezáleží. Jako právník stačí mít znalosti v zákonech a umět je využívat, umět komunikovat.

Nevím, jestli jí mé rady nadchly, spíše jsou to jen triviální záležitosti, které si pro mě z nepochopitelných důvodů dost lidí neuvědomuje, a celkově to může o dost zlepšit život, tudíž nic světoborného, co by vyloženě mělo nadchnout.