Darkmichal11

Existuje nějaká brigáda od 15 let, na kterou není potřeba ukončené zakládní vzdělání?

Nejlepší odpověď
ivzez

Drap a Rokio se mýlí, brigáda je možná i bez základního vzdělání.

Práci může získat ten, kdo dovrší 15 let a splní povinnou školní docházku.
Povinná školní docházka znamená „odchodit“ devět let do školy, nikoliv ukončit
základní vzdělání (absolvovat všech 9 tříd ZŠ).

Je ale potřeba počítat s tím, že půjde spíše o pomocné
a fyzicky námáhavé práce, které nejsou moc dobře placeny.

__________

Doplňuji k brigádě z odkazu v odpovědi Yuko:

Inzerát oslovuje žáky 9. třídy ZŠ a pracovní smlouvu nebo dohodu
o provedení práce (DPP) nebo o pracovní činnosti (DPČ) lze uzavřít po dovršení
15 let. Ovšem nástup musí být sjednán až po skončení povinné školní docházky.

Další odpovědi
Drap

Bez základního vzdělání ne.

Altair-AC

Ano, nedávno jsem byl. Ne že bych neměl dokončené základní vzdělání, ale oni si to neověřovali. Jen jsem dal občanku a řekl, že mám týden ze školy volno, a už jsem makal 🙂 asi to bylo načerno.

yuko

Napriklad – obsluha našich hostů nebo příprava našich skvělých sednvičů

Zdroj: http://www.na­brigadu.cz/bri­gady-praha-4/gastronomie/za­mestnavatel-amrest/brigada-1013558

petrdostal

Ahoj, určitě takovou brigádu najdeš. Podívej se na https://www.a­irjobs.cz/web/can­didate/brigady . Jsou tam zajímavé brigády různého zaměření, tak tam určitě najdeš i takovou, kterou můžeš dělat, když ti ještě nebylo 18 let.