Sarrox

Brigáda – můžu vyžadovat výkaz práce?

Ahoj,

minulý měsíc mi byl ukončen pracovní poměr (měsíční brigáda v CNC obrobně), protože jsem jeden den nepřišel do práce (návštěva zubaře) a zapomněl jsem se omluvit u mistra, tak jsem mi ukončili pracovní poměr a rapidně snížili výplatu,…

Vím že mi to k ničemu nebude, ale mám právo vyžadovat výkaz práce, abych zjistil o kolik jsem přišel?

O kolik má právo zaměstnavatel v takovém případě mzdu snížit?
Doplňuji:
*tak mi byl ukončen pracovní poměr

Nejlepší odpověď
anonym

  1. Pokud jsi měl měsíční brigádu, nejedná se o pracovní poměr, ale DPP, či DPČ, jež může být ukončena kdykoliv.
  2. V době vyšší nezaměstnanosti si každý hlídá, aby se nedopustil sebemenšího přestupku. Absencí bez omluvy ses dopustil sám vážného porušení podmínek, takže zaměstnavatel postupoval v souladu se zákonem.
  3. Na výkaz práce sice máš nárok, ale ex post ti bude platný jen pro tvé info. Starat ses měl předem, holt za chyby se platí. Osobní zodpovědnost je součástí dospělosti, pokud ji někdo nezvládá, zůstává na úrovní nezletilých (byť může být papírově plnoletý).
  • při registarci ses měl vyhnout plagiátům a fake nicků.

Další odpovědi
Sarrow

Hej, to sis nemohl vybrat lepší nick? :D