pav19el2

Bolest v rameni a nohy po pádu z kola. Jak ošetřit? Je nutná lékařská prohlídka?

Přítelkyně jela na kole za dešti a do oka jí spadla kapka vody. chtěla si ho utřít a ztratila kontrolu nad kolem a narazila do zaparkovaného auta. následně přeletěla přes řidítka a spadla na rameno a na nohu jí spadlo kolo. nyní s ramenem nemůže skoro pohnout a stehno je napuchlé.
myslí si, že to přejde, ale já jí radím, aby si s tím zašla do nemocnice. potřebuji poradit: jak to ošetřit? je nutná lékařská prohlídka ? máte s něčím podobným zkušenosti? Předem děkuji za rady a odpovědi.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Běž k doktorovi. Vzpomeň si na Ratha, jak dopadl po pádu z kola.

Další odpovědi
Drap

Po netu asi nikdo nedokáže diagnozu stanovit. Doporučuji navštívit lékaře. Nemusí to nic být, může to přejít samo, ale také to může být závažný problém. Osobně bych v takovémto případě nic neriskoval.

Vlosa_xD

Určitě bych s ní hned šel k doktorovi!

gecco

Kdyby se to stalo mně, vím, jak se cítím a podle toho se zařídím…
😉
Pokud by se to stalo přítelkyni – už bych ji na prohlídku vezl – to stehno po spadlým kole bude prkotina (kolo je lehké), ale s ramenem může mít leccos.

isteron

V každom prípade ísť na rontgen, alebo CT.