dudu

Bokem si dejte cca 66 tisíc korun – jste už za vodou nebo začnete spořit až po Novém roce?

Člověk by si měl udržovat rezervu pro nejhorší případy. Když se stane něco neočekávaného, rozbije se něco v domácnosti, budete nemocní déle než obvykle, vyhodí vás z práce.
Radí to guvernér centrální banky Jiří Rusnok.
A kam s onou rezervou? Někam, odkud ji budete moct rychle vybrat. „Nejlepší je spořicí účet, kde je zaručena okamžitá likvidita peněz.“
Zdroj: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/bokem-si-dejte-66-tisic-korun-radi-guverner-rusnok-85204?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu

Nejlepší odpověď
Hlada

Je to nutné chápat jako radu před finanční negramotností. Vzhledem k tomu, že má jít o rezervu i pro případ ztráty příjmu, je to málo. Spíš, než tříměsíční příjem, bych navrhoval mít šestiměsíční spotřebu. Osobně takovou minimální rezervu považuju za základ dobrého spánku.

Další odpovědi
quizzi

Tři měsíční platy – 66 000 Kč, nic moc.
Rusnokovo tři platy je nejméně 1,5 milionu. To je už člověk za vodou. Ale moje tři platy, tak to za vodou zdaleka nejsem.

nyjono

Jak píšeš. Až po novém nroce.
Jen nevím zcela jistě, jestli myslíš nový rok nebo Nový rok.
Většinou se ale doporučuje rezerva na půl roku – dle nutných výdajů.

zjentek

Co je ti po tom, kdy já začnu šetřit? Navíc mně do kotlího nebe v pátek odešel 80l ohřívač vody, z kohoutků s červenými puntíky UŽ TEĎ valí ledovka a do teho TY mě dráždi! D;D;D;

marci1

Jako finanční rezervu pro neočekávané příhody a výdaje bych doporučovala šest měsíčních příjmů či spotřeby. Abychom poté nešíleli, když potřebujeme koupit dražší věc za věc neopravitelnou či věc nutně potřebnou. 🙂