Avatar uživatele
dudu

Bokem si dejte cca 66 tisíc korun – jste už za vodou nebo začnete spořit až po Novém roce?

Člověk by si měl udržovat rezervu pro nejhorší případy. Když se stane něco neočekávaného, rozbije se něco v domácnosti, budete nemocní déle než obvykle, vyhodí vás z práce.
Radí to guvernér centrální banky Jiří Rusnok.
A kam s onou rezervou? Někam, odkud ji budete moct rychle vybrat. „Nejlepší je spořicí účet, kde je zaručena okamžitá likvidita peněz.“
Zdroj: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/bokem-si-dejte-66-tisic-korun-radi-guverner-rusnok-85204?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu

Upravil/a: dudu

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1 před 1581 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Je to nutné chápat jako radu před finanční negramotností. Vzhledem k tomu, že má jít o rezervu i pro případ ztráty příjmu, je to málo. Spíš, než tříměsíční příjem, bych navrhoval mít šestiměsíční spotřebu. Osobně takovou minimální rezervu považuju za základ dobrého spánku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quizzi

Tři měsíční platy – 66 000 Kč, nic moc.
Rusnokovo tři platy je nejméně 1,5 milionu. To je už člověk za vodou. Ale moje tři platy, tak to za vodou zdaleka nejsem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nyjono

Jak píšeš. Až po novém nroce.
Jen nevím zcela jistě, jestli myslíš nový rok nebo Nový rok.
Většinou se ale doporučuje rezerva na půl roku – dle nutných výdajů.

Upravil/a: nyjono

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Co je ti po tom, kdy já začnu šetřit? Navíc mně do kotlího nebe v pátek odešel 80l ohřívač vody, z kohoutků s červenými puntíky UŽ TEĎ valí ledovka a do teho TY mě dráždi! D;D;D;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Jako finanční rezervu pro neočekávané příhody a výdaje bych doporučovala šest měsíčních příjmů či spotřeby. Abychom poté nešíleli, když potřebujeme koupit dražší věc za věc neopravitelnou či věc nutně potřebnou. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek