pentoda

Poradíte, jak vyřešit problém uvedený v popisu?

Mám bojler OKCE 160litrů z Dražic. V dokumentaci není napsáno, k čemu je prostřední vývod , mezi vstupem studené a výstupem teplé vody, označený jako CIRKULACE. Ví to někdo? Pseudorady si prosím nechte pro jiné, děkuji předem.

Původní neotázka
Bojler OKCE se 3 přírubama

Takže jediná správná odpověď je: cirkulační otvor slouží pro zpětný přívod TUV do ohřívače. Pokud máte dlouhý rozvod TUV, řekněme nad 6–7 metrů, uděláte smyčku s oběhovým čerpadlem a nějakým spínáním. Buď teplotním nebo časovým. Eliminujete tím nutnost odtáčení vychladlé vody v rozvodu TUV.

Nejlepší odpověď
dudu

Při větší vzdálenosti mezi bojlerem a kohoutkem, než začne téci teplá, je nutno upustit vychladlou vodu. Z toho důvodu lze pomocí třetí příruby vytvořit okruh v němž pak neustále cirkuluje teplá voda. Je to komfortnější, ovšem energeticky méně šetrné.

Další odpovědi
Kepler

OKCE 160 jsem nenašel, a nevím jestli je ten model kombinovaný. Jestli ano, mohlo by jít o vývod pro napojení kotle. V dokumentaci by to ale mělo být popsáno – viz odkaz, úplně dole je i technický popis a výkres ke stažení. Jedná se ale o OKCE 180.

Zdroj: http://www.ma­ll.cz/elektric­ke-bojlery/drazice-okce-180