hr

Bojíte se ekonomické krize – jaký dopad myslíte, že to bude mít v naší zemi a na světě?

Zdravím, když si pročítám internet tak skoro všude píšou že nám hrozí největší ekonomický kolaps za posledních 90 let z následku koronavirové epidemie ve světě , co si o tom myslíte a jak to vy celkově vnímáte a máte z toho obavy?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že to nebude tak horké jak se občas píše. Myslím, že nejhůře to může u nás být tak jak před dvanácti léty.

Další odpovědi
zjentek

Jistě, dá se to chápat. Strach člověka, že se neuživí, je jeden z nejstrašnějších strachů, které si vůbec dokáže představit. Přitom hubu má kolikrát celej den úplně plnou žvance, i ve spaní se budí a běžně jí (ze stresu, že se třeba normálně neuživí), ale je tam ten strach, no… co když nebudu mít, co mít chci? Bude to ještě život? Anebo už to bude jen živoření? Rezignace?Jak vysoko jsou laťky nastaveny a kdo/co k nim vedlo? Ukážu jim? Anebo neukážu? WTF? Co když mě ekomomika srazí na kolena? Tak kuwa jsem nesmrtelný? Nebo nejsem? Mám v tom guláš, přesto určitě vím, že L. Mareš těžko pojede na dovču s dětmi do chorvatska, takhle hluboko by nikdo normální klesnout nechtěl, to vím, tyhle základní principy znám a chápu, v tom mě nikdo neoblafne, čili krize nekrize, chci se cítit a vypadat jako borec a ne Chorvatsko vlakem, jako nějaký nýmand. Občan.

Zvidatel

Určitě to nebude nejhorší kolaps za posledních 90 let. Jak píše Drap, tak PŘI NEJHORŠÍM to bude jako při krizi 2008.
Nemám obavy. A ekonomika mě moc netrápí, jestli je nahoře nebo dole. Je to běžný jev.

Rokio

Souhlasím s Keplerem.

Dopad této krize podle mě bude horší než krize v roce 2008 až 2009. Tato krize vlivem vzniku pandemie, čímž musela být přijata rozsáhlá opatření ze strany států, aby byly ochráněny lidské životy, což stálo země nemalé peníze. Také se zvýšila nezaměstnanost a inflace.

Přibude chudých a bohatí bude ještě více bohatší.

Kepler

Ano, mám z toho obavy a dokonce to beru jako holý fakt. Určitě ten dopad bude horší, než za finanční krize 2008 – 9 a možná i horší, než nejhorší krize novější historie, a sice velké hospodářské krize z 30. let minulého století. Rád bych byl špatným prorokem.

Kryšpín

Klídek bohatí zbohatnou, chudí zchudnou exekutoři a právníci budou mít rejžo s chudobou, prachatý čecháček na Čecha vlkem, ovšem konzervy pivečko a do Chorvatska stejně pojedem.
Ve světě, zápaďáci budou nadávat na rudou Čínu, ale výrobu tam budou strkat dále a některé šmejdy kupovat stále.

CTTON

Taková krize jako v roce 2009 nebude.

mosoj

Přibude chudých! To je málo?