Professional

Bojíte se budoucnosti? V čem přesně?

Nejlepší odpověď
Edison

Nebojím. Co se má stát, to se stane bez ohledu na strach, nebo obavy z budoucnosti.

Další odpovědi
zjentek

Že skončí.

Že některé nové věci vůbec nezačnou a ty staré skončí. Některé všechny. ;(

Edison, to není pravda! Díky strachu se daj události ovlivňovat, předcházet jim.

Kepler

Nebojím se, jen se mi špatně smiřuje s tím, že každý má svůj čas zde vymezen. Už by mi to mohlo být jedno, ale není. Bojím se, aby mému vnoučeti nepodřízl krk zase nějaký Afgánec, nebo jiný poddruh člověka.

Roman71

Nebojím.
A pokud bych měl nutkání se bát, vím, na koho se mám obrátit s prosbou o sílu, abych to dokázal ustát. Vlastními silami totiž nebude možné se splnění slibů dožít.

aliendrone

Ne, proč také? Jednak netrpím omylem, že mohu „změnit budoucnost“, druhak se na ni připravuji dle hesla – „Doufej v to nejlepší, připravuj se na nejhorší!“

Jediné, co mne trochu znepokojuje, je odpověď nového kájomaříkovského pohůnka Keplera. Nikdy jsem neměl problém s faktem „vyměřeného času“, dle hesla FOREVER YOUNG na to vlastně ani nemyslím (i kdybych na to měl čas myslet), jenže se znepokojením na sobě pozoruji změny – kde jsou ty časy, kdy bych z někoho udělal fašírku jen proto, abych mohl pohnojit své kytičky. (je to pochopitelně trochu nadsázka) ;)

Stářím člověk evidentně vyměkne, doufám, že k tomuhle se ale nedopracuji. ;) :)

marci1

Pokud se budu bát budoucnosti, tak neprožiji svoji současnost v pohodě. Žiji teď v současnosti a budoucnost může být, ale také být nemusí. 🙂

Kryšpín

V žádném případě, když dojde k pochybení, neb zahájení útoku u zelených mozků ovládající zbraně hromadného ničení, bude to velmi rychlé ukončení, jak pro lůzu, obyčejné, neobyčejné lidi i šlechtu

barcinek

Nebojím. O budoucnosti hodně vím z biblických proroctví… To, co vím, mě vlastně uklidňuje :)

Kepler

alien: já a něčí pohůnek? Mein Gott, du bist eine trottel! No, je pravda, že se ve svém profilu přiznávám ke své bezmoci a svému světonázoru, který mi nemůže vyvrátit NIKDO, ani alien. Jenom jsem kapku lhal, že jsem s tím smířen. Ale chuj s tym, nic s tym robit stejně nemužu.

aliendrone

Muehehe – KECÁŠ! Co jiného by tě odvedlo ze vznešené a úctyhodné společnosti zločinců a přimělo tě vstoupit k té svíčkové chátře Káji Maříka? ;) :D :D

Jenže mám pro tebe ŠPATNOU zprávu – šídlo v pytli neutajíš a i ta nejzkrocenější šelma nakonec KOUSNE! A víš jak to dopadá, když se jeden snaží sedět na dvou židlích, víš to viď!?

NJN – to si holt budeš muset vybrat – buď upřímně pohlédneš pravdě do tváře a přiznáš svůj omyl NEBO holt budeš společně s Kájou, Mirkem Dušínem a spol. smutně pozorovat svůj narůstající „pomník nad padlým hrdinou“!! ;) :D :D

Kepler

Kdo je Kája Mařík vůbec netuším. Mirek Dušín mi je povědomý z obnovených komiksů v roce 68. Tuším, že oba byli volové.. To jenom proto, že jsem dospěl o něco později.

Edison

Zjentek, z části souhlas. Jen z části. Dá se být na budoucnost připraven a připraveným přeje štěstí. Ale ovlivnit se nedá. Budoucnost je dána současností a současnost minulostí. Vlastní rozhodování je jen blud vyplývající z lidské nabubřelosti, přitom je to jen chemicko fyziologická reakce v mozgu daná fyzikálními zákony danými nejpozději velkým třeskem. A něco jako osud, nebo náhoda, nebo… říkej si tomu jak chceš… není nic jiného, než nedostatečná znalost minulosti a VEŠKERÝCH souvislostí.

EKSOT123

Áha. A co to poučení o konspiračních teoriích? Teze o bludu vlastního rozhodování by neprošla ani v teologických ani ateistických kruzích.Samozřejmě pokud se má člověk rozhodnout v dané situaci správně, resp.nejlíp,tak často je jen jedna možnost. Přítomnost vlastního rozhodování ale není v kolizi s tím, že už je vše jakoby známo, Kristus ale řekl, že to zná jedině Otec.

Edison

Jediné „správné“ rozhodnutí je to, které bere v úvahu VEŠKERÉ okolnosti systému, tedy vesmíru. A to prostě není v moci jednoho člověka, a dokonce ani večkerého lidstva. Čili správné rozhodnutí je nutno vztahovat vždy na dostupné a taky akceptované informace. Právě, že v důsledku nikdy nebude platit, že by bylo „VŠE známo“, proto ani rozhodnutí není bezvýhradně dokonalé. Nemluvě o tom, že chceš popřít procesy probíhající v mozku člověka. A všecho, co si člověk myslí a pamatuje je dáno jen a pouze tím mozgem, o kterém dokonce víme tak málo. Pamatovat si dokonce může… nikoli musí… jen to, co sám prožil, nebo přesněji jakým vlivům byl vystaven. A to samo o sobě znamená, že pokud pomineme efekt mávnutí motýlých křítel nemůže vědět všechno. A jak struktura, tak chemie mozgu je dána jen mechanickými, chemickými a fyzikálními vlivy. A ty, jak známo, byly definovány právě při velkém třesku. Včechno ostatní, včetně protínání „čas osudu“, které ovlivňují současnost, a tím i budoucnost, přesto byly dány v minulosti, zase těmi zákonitostmi a interakcemi. Ono se stačí zamyslet: Proč něco předpovědět dovedeme a něco ne? Protože máme zkušenosti (paměť) a to ať vědomou, nebo i podvědomou, a máme informace. Informace je dána zase minulostí, jen objektivní, nikoli subjektivní, jako je paměť. Pak proběhne určitý proces, daný zákonitostmi vesmíru, které ovšem taky zdaleka neznáme a provedeme rozhodnutí. Svobodné rozhodnutí je tedy jen to, že si namlouváme, že je svobodné, přitom ale si neuvědomujeme, že ty zákonitosti existují a existovaly „vždy“.

EKSOT123

Děkuji, klaním se Velkému Třesku,ale zárověň jsem si hodil korunou, jestli se mám pouštět do další diskuse. VT předurčil, že ne.

zjentek

Z části souhlas, ale… nabubřelost je v tomto kontextu prima! ;)

Edison

S tím souhlasím… 🙂