T-ess

Bití ženy a hluk u sousedů – jak jí pomoct?

Zdravím, nacházím se v jedné situaci, která se mě sice netýká, ale dost mě trápí a ráda bych ji řešila. Vzhledem k tomu, že mi je 15, nemám vůbec zkušenosti a ptám se na radu zde. Jde o to, že z protějšího domu je ve dne v noci slyšet, jak nějaký hova… muž bije (svou?) ženu. Jsou slyšet ty rány, štěkání psa, je slyšet taky to, jak křičí, že to bolí a ať toho nechá, a jak pláče (docela dost slyšet). Nejenže mě to v noci budí, ale taky dost trápí. Nikdo z dospělých v okolí to řešit nechce a všichni se tváří, jakože se jich to netýká. Já bohužel nevím, jak se ti lidi jmenují, a v podstatě ani nic jiného o nich. V jakém bytě bydlí vím, ale rozhodně ne na 100% (jenom co jsem odposlouchala z toho rámusu). Když zavolám policii, pochybuju, že se tím budou zabývat, natož čekat, až ji zase zbije, aby teda věděli (a ani nemám tušení, co bych jim měla říct). Napadlo mě taky to nahrát a na někoho se s nahrávkami obrátit, ale opravdu nemám tušení, jak si s tímhle poradit. Prosím o radu. Asi si půlka tady řekne, že jsem pošuk, ale prostě to pro mě není k vydržení, nechápu, jak tu s tím můžou všichni s klidem žít…

Nejlepší odpověď
setapouch

Klidně policii zavolej, řekni, že máš „důvodné podezření na domácí násilí“ u některých sousedů. Je sice dost pravděpodobné, že nic nezjistí, ale třeba ano. A pokud budeš mít nahrávku, můžeš i s tím zajít na kteroukoli (ale nejlíp nejbližší) služebnu.

Není třeba bát se obrátit se na policii, nikdo ti hlavu neutrhne, nic nemusíš platit. Nejspíš se tě pokusí odbýt, ale je to asi jediné, co můžeš udělat.

Život vždycky není ideální.

Další odpovědi
iceT

Nemusíš vědět, jak se ti lidi jmenujou, stačí zavolat na polici, že se naproti něco děje a oni by měli mít povinnost přijet a prošetřit to, případně toho pána vykázat z bytu.
Otázkou zůstává, jestli ona paní pomoct chce,protože jinak by už dávno odešla, nebo to na policii nahlásila sama.

Stingo

Zavolej na linku důvěry a zeptej se jich tam, co s tím dělat. Mlčením se člověk stává spolupachatelem…

rrihamirek1

Bylo by dobré pořídit důkazní materiál. S tímto závažným trestným činnem se policie rozhodně zabývat bude, to si piš. Ukaž jim byt. Ale nejprve zkus možná městskou, ty tě trestat nebudou, pokud by nenašli důkazy apod. Jde o domácí násilí, pokud je jeho žena, či ublížení na zdraví.

Pomocník MP Praha. – dabel.mira@seznam.cz

jáára

třeba to má ráda…

Awe

Nedělej nic. Kdyby sousedka chtěla už s tím hovadem není. Třeba to potřebuje, je to její boj

lexx

neangažuj se v tom, obráti se proti Tobě, jsou to dospělí lidé a jejich soukromí