Bible – Ježíš

Nevíte, jak mám vlastními slovy vysvětlit toto? díky:

A hned přistoupiv k Ježíšovi, řekl: „Zdráv buď, mistře!“ A políbil ho.
Pravil mu Ježíš: „Jidáši, políbením zrazuješ Syna člověka?“
A těch, kteří přišli, se otázal: „Koho hledáte?“
Odpověděli mu: „Ježíše Nazaretského.“
Řekl jim: „Já jsem to.“
Jak jim to řekl, ustoupili a padli na zem.
Znova se jich tázal: „Koho hledáte?“
Odpověděli: „Ježíše Nazaretského.“
Pravil jim Ježíš: „Pověděl jsem vám, že to jsem já. Poněvadž hledáte mne, nechte tyto, ať odejdou!“
To pak řekl proto, aby naplnil slovo: „Z těch, které jsi mi dal, neztratil jsem žádného.“

Doplňuji:
Nevím, mám napsáno, že to mám vlastními slovy vysvětlit, a nemyslím si, že jen přepsat dosrozumitelnějšího textu. Jestli v tom mám vysvětlit nějakou podstatu nebo tak, fakt nevim ://

Nejlepší odpověď
Kelt

Jedná se o zatčení Ježíše v Getsemanské zahradě. Jidáš ho označil polibkem, aby ho vojáci poznali a mohli ho zatknout. Pro jistotu se ho ještě zeptali na jméno, aby měli jistotu, že je to ten, kterého přišli zatknout. Ježíš s tím souhlasí, ale za podmínky, aby ostatní , tedy jeho učedníci, apoštolové a další, kteří byli seznámeni s jeho učením.

Jan 18, 8 Ježíš odpověděšl: řekl jsem vám, že jsem to já. Hledáte-li me, nechte ostatní odejít.
Tak se mělo naplnit slovo, které řekl. Z těch, které jsi mi dal, neztratil jsem ani jednoho.

To znamená, že z učedníků, apošolů, prostě z těch, co šli s Ježíšem, jeho přívrženci, které on dostal od Boha, protože to bere jako dar, neztratil ani jednoho, znamená, že všichni budou pokračovat v šíření víry, kterou Ježíš hlásal.

Další odpovědi
led

Súčasný príbeh – scénar k akčnému filmu /v zátvorke sú uvedené pokyny kamere/
…A prišli policati ku skupinke. /Večer. Celok, pohľad šikmo zhora na oplotené ihrisko, skupinka ľudí s Ježišom pri koši, so zavýjaním sirén sa prirútia autá/
(Udavač) pristúpil k jednému zo skupinky, podal si s ním ruku, objal ho a ukázal na policajtov „Toto je on“ naznačil tým policajtom /detail na ruky a presun cez Ježišovú tvár na policajtov/
„Ste Ježiš?“ overil si policajt. /tvrdý policajtov pohľad -detail prechod na Ježišovú nevinnú tvár/
Ten prisvedčil, obrátil sa k ostatným „pokračujte ďalej podľa dohody“. /celok Ježišovej skupiny s tmavou siluetou Policajta. Detail Policajt oči- Ježiš oči
„Pôjdete s nami“ Policajt tvrdo uchopí Ježiša za plece /Pohľad celok prejsť na detail ruky./

snáď premietnuté do súčasnosti to bude jasnejšie

Reuef

Ze se Jezis nekomu predstavil a ze nikoho neztratil..nebo jak bys to chtel vysvetlovat ?

Kiw

Jidáš zradil Ježíše Nazaratského a vydal ho, aby ho zatkli.