koník.

Bezpečnost na pracovišti.

Kdo se sará o pravidelné každoroční kontroly hasících přístrojů? Zaměstnavatel, nebo to má na starosti ten, kdo ty hasičáky spravuje? Tedy pověřený kontrolor? A jaká je povinná výbava lékárničky? Jedná se kovovýrobu, jestli je toto upřesnění důležité. Děkuji

Nejlepší odpověď
honza19hk

na hasičáku bývá štítek s datumem příští kontroly a také tam je napsaná firma(popř osoba) která revizi provádí.Hasiči jako takový to nejsou,ti jen určují kolik jich je ve které místosti potřeba.Zaněs­tnavatel by si to měl ale hlídat,je to v jeho zájmu až začne hořet aby mu neshořela dílna.

pro kovovýrobu je doporučené toto složení lékarničky(ale každá schválená je taky dobrá) :
1× Desinfekce, 1× Eycopad, 1× Nurofen 200/ 12tab., 1× Carboactiv/30tab, 2× Kompres 7,5×7,5 steril­ní/2ks, 1× Rychloobvaz 6cm x 1m, 2× Obinadlo pružné nesterilní, 2× Obvaz sterilní 6cm x 5m, 2× Obvaz sterilní 10cm x 5m, 3× Obvaz hotový s polštářkem č.2, 3× Obvaz hotový s polštářkem č.3, 1× Hydrogelová náplast na spálení 65×50mm 2×/bal, 1× Mastný tyl s V.A. ster.10×10cm/5ks, 1× Náplast s polštářkem 8 × 4cm/6ks, 1× Vata obvaz.skládaná 50g, 1× Rouška resuscitační, 1× Náplast na cívce 2,5×5m, 1× Škrtidlo, 2× Chirurgické rukavice, 2× Trojcípý šátek, 1× Traumacel 2g, 1× Nůžky s kulatými hroty, 1× Rouška plastová, 3× Dřevěná lopatka, 1× Pinzeta plastová, 1× Příručka první pomoci

Monička123

Příspěvek smazán administrátorem.