Válek Petr

Platí bezdomovci zdravotní a sociální, když jsou bez domova? Musí docházet na úřad práce?

Jak je to s nimi ? Platí zdravotní a sociální, když jsou bez domova ? Musí docházet na úřad práce ?

Odpovědi
ivzez

Na ÚP jsou povinni docházet jenom uchazeči a zájemci o zaměstnání.
Za ty, kdo jsou zaevidováni jako uchazeči o zaměstnání, hradí zdravotní pojištění stát.

Odhaduji, že ostatní bezdomovci zdravotní pojištění neplatí (nemají z čeho).

Sociální pojištění není povinné a stát je nehradí ani
za uchazeče o zaměstnání, maminky na MD, …

mosoj

Já jim nezávidím.

lexx

žertuješ…a z čeho tak asi ?