Avatar uživatele
arygnoc

Bez kuřáků by byl stát ročně o 50 miliard chudší.

Podle analýzy ministerstva zdravotnictví Češi na spotřebních daních a dani z přidané hodnoty zaplatí o desítky miliard víc, než kolik celkem stojí jejich léčba. Kuřáci jsou tak podle analýzy ministerstva zdravotnictví přínosem pro státní rozpočet.

A ještě k tomu jsou buzerování na každém kroku.

Neměli by mít nekuřáci vyšší odvody a daně (dožijí se vyššího věku, déle budou pobírat důchod)? [berte to jako recesi]
Doplňuji:
link:

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/241788-bez-kuraku-by-byl-stat-rocne-o-50-miliard-chudsi-tvrdi-heger.html

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? jendahun, flodur, iceT, suaeda, casey před 4632 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pajus89

Každému musí být jasný, že kuřáci přináší do státního rozpočtu nemalé částky…kvůli tomu bych zavedl i legalizaci prodeje marihuany…kdo chce hulit, tak si zboží stejně obstará a stát přichází o nemalé peníze(nejsem ku­řák)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
suaeda

Naprosto souhlasím, že tento stát je živen hlavně naší blbostí a pohodlností. Mimo mnoho dalších položek je to hlavně: PHM, alkohol a tabák. Konec konců v okolní Evropě se kouření likviduje a u nás.. To co se zatím v legislativě u nás prosadilo proti tabáku je paskvil.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hornik.

Kdyby kouřili všichni občané poctivě, pěkně, důkladně a často, stát by zbohatnul, zaplatily by se dluhy. Státníci by s doutníkem v ústech nadělali dluhy nové, tudíž bychom kouřili ještě důkladněji a častěji.
Líbil se mě názor pana Klause že by se cigarety měly zakázat úplně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anci

jojo, a proto vlastně děláme dobrý skutek, že si ničíme zdraví, státní rozpočet nás má rád, ale nemá rád vietnamské padělatele.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gogogod

Jo to jo.Ale kdyz budou kupovat jiné věci tak stejně vyděláme

  • PŘIKLAD-(nejsou cigarety co uděláme s penězma hodíme je do řeky néééé koupím si věc

ktera mi uděla radost.)
CIGARETY JSOU NA HOVNO.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tom.Noddy

..nejhorší, že ty peníze nejdou přímo do zdravotnictví, ale do státního rozpočtu, kde se teprve dál přerozdělují. Takže ve skutečnosti zdravotnictví na kuřácích prodělává. Vydělává stát. Já bych na to šel jako New York. Krabička Marlborek 200,–, zákaz kouření v barech a restauracích, náměstích, plážích, parcích, obecních bytech apod. Jsem kuřák, ale jsem pro tohle!

Zdroj: http://www.cbsnew­s.com/8301-504763_162-20016590-10391704.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Nechci se zastávat kuřáků.Kdyby všichni přestali,přibylo by nezaměstnaných­.Každá výroba je zdrojem příjmu nejen státu,ale i obyčejných lidí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek