Stingo

Berou si profesionální fotografové všude s sebou foťák a fotí v jednom kuse?

Nejlepší odpověď
Hamon

To záleží na tom co fotí. Je určitě rozdíl u svatebního, portrétisty, zpravodajského nebo třeba glamour.

Další odpovědi
Emefej

Reportér možná ano, profesionál živící se focením zboží pro e-shopy možná ne.

Melkor

Ne. Ovšem když jedou na výlet nebo někam na návštěvu tak si ho dost často berou..

anonym

Jak který…
😉
Pokud se fotograf živí např. získáváním obrázků pro noviny, e-ziny…, tahá foťák opravdu kamkoli a fotí skoro cokoli…
Pokud jde ale o fotografa specializovaného na určité objekty či žánr, není důvodu, aby sebou tahal foťák mimo ´práci´.

lukas.zmizik

Profesionální fotograf není člověk, který fotí v jednom kuse – nýbrž fotí to, co se po něm chce. Nafotí třeba příborovou sadu do katalogu nebo si ho lidé objednají na svatbu, maturitní ples, atd. Fotoamatér je člověk, který má fotografování jako koníček a fotí narozdíl od profesionála jen to, co ho baví – proto může mít ve svém zaměření klidně i lepší fotky než profík. Těžko říct, proč si lidi představují pod pojmem profi fotograf člověka, který má foťák všude a fotí všechno… To, že má někdo profi výbavu ještě neznamená, že budou mít jeho fotky profesionální úroveň…

mosoj

Každý profesionální fotograf sebou nosí mimo atelier v kapse kvalitní kompakt !
V kapse vidět není.
Když jde na akci bere si zrcadlovku s několika objektivy. Ten kompakt v kapse ale má stejně.

Lamalam

Většinou neberou a nefotí, je to práce jako každá jiná. Profesionální kadeřník také všude netahá hřeben a nůžky a nestříhá a nečeše v jednom kuse.