Avatar uživatele
Klarisa

Berou léčitelé peníze za léčbu?

chtěla bych zajet za léčitelem,ale nemám peníze,dcera mi to zakázala,že je to vyhození peněz,takže kdybych peníze měla neposlechla bych ji a už bych utratila kdoví kolik a třeba by mi to nepomohlo.můžete mi někdo poradit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas před 4470 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nesouhlasím s Vašimi názory. Lékaři léči následky, nikoliv přičiny nemocí. Už jsem se několikrát zmiňovala o tom, že s mými zdravotními potížemi si lékaři nevěděli rady. Když jsem neuspěla u klasické medicíny, navštívila jsem lékařku homeopatičku. Byla jsem u ní každý druh den pro nové přípravky. Když si na to vzpomenu, občas se divím se, jak jsem v takovém stavu zvládala svou práci Takový případ, jaký jsem já, lékařka ještě neměla - aspoň to tvrdila. Jenže onemocněla a já byla zoufalá.
Proto jsem hledala dál. Náhodou jsem potkala svou spolužačku, lékařku. Studovala v Číně, poznala principy čínské medicíny. Když jsem ji navštívila, seznámila mě s tím, co se děje v těle, vzájemnými vztahy mezi orgány apod. Jenže pak se odstěhovala a já byla znova bezradná.
Vzpomněla jsem si, že homeopatička spolupracovala i s firmou Energy, brala od ní některé přípravky. Proto jsem pracovníka (léčitele, dá-li se tak nazvat), navštívila. Potvrdil diagnózu mé spolužačky a začala jsem se léčit. Nebudu se rozepisovat o svých problémech, protože by zabraly nejméně celou stránku.
Bylinné přípravky zabraly. Můj zdravotní stav je nesrovnatelný. Jenže léčení je pomalé. Ale naučila jsem se poznávat, co mě trápí. Nasadím extrakty a 1x měsíčně chodím na kontrolu.
Kdo nezkusil, určitě neuvěří. Jde totiž o běh na dlouhou trať. Léčení vyžaduje trpělivost, protože se objevují často negativní příznaky, ale ty jsou známkou samoregeneračního procesu. Je pravda, že léčba je možná dražší než klasická, ale zastávám názor, že zdraví je opravdu to nejcennější, co mám.
Za kontrolu jsem platila Kč 300. Jenže léčitel se přizpůsobil trendu, loni zvýšil na Kč 400, letos už si bere Kč 500. Možná že první vyšetření přístrojem bude dražší.
Záleží na každém, pro co se rozhodne. Ale nejde jen o víru.
Doplňuji:
Martino, nic ve zlém. Uvedla jsem jen své zkušenosti s alternativní medicínou. Vím, že Klarisa má jiné problémy, nevím, zda by léčitel v tomto případě pomohl. Snad jen při hučení uší. Pokud se někdo rozhodne pro netradiční léčení, záleží na také tom, aby si dobře vybral.

Vagro, sledovala jsem diskuze mezi skupinami lékařů. Názory pro a proti. Teď beru homeopatické přípravky jen výjimečně.. Ale zabírají. Kdyby mně někdo o tom způsobu léčby řekl v 90. letech, nevím, zda bych mu uvěřila. Ale tonoucí se chytá stébla. Jenže když léky na snížení tlaku mně tlak zvyšovaly, neustále jsem trpěla závratěmi a můj zdravotní stav se nelepšil, ztratila jsem důvěru. Mám výbornou lékařku, ale také občas nemohla pochopit mé reakce. Vyzkoušela jsem tedy bylinkové extrakty. Nyní léky na úpravu tlaku vůbec neberu.
Nikomu nezazlívám, když nevěří těmto formám. Říkám jen svůj názor. Rovněž nepřesvědčuji. Ani své nejbližší jsem pro tento způsob léčby nezískala. Je to jen a jen věc každého.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vagra

Michale,reklama na vaše služby je sice nápaditá a chvályhodná,ale tady je řeč o léčitelství,ne o masážích.Masáže,jsou bezesporu zdraví prospěšné.
Připouštím,že je hodně lidí,kteří léčitelům věří.Jejich víru jim neberu.Říká se přece-věř a víra tvá tě vyléčí!
Placebo efekty opravdu fungují!
Doplňuji:
Pro ANNAS-Jistě vám neušlo,že se v poslední době,nejen mezi lékaři,ale i mezi informovanou veřejností,rozpoutala poměrně vášnivá diskuze o účincích homeopatik.Jsou mezi nimi i tací,kteří prosazují i tu myšlenku,že účinky homeopatik,mohou být hodně podobné placebo efektu.Tvrdí,že látky tak naředěné,nemohou mít léčebné účinky.
Jinak vám samozřejmě přeji,aby vám homeopatika pomohla a aby jste se,co možná nejdříve,uzdravila!

Upravil/a: vagra

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
roentgen

Dobrý večer,
osobně se domnívám, že návštěva léčitele není na místě. Navštivte odborného lékaře, a ten by Vám měl pomoci, a zdarma, v rámci našeho systému zdravotnictví.
Léčitelé ano, ale pouze pokud se jedná o pravidlný servis ve smyslu bylinné detoxikace organismu.
Sice jsme se v latině učili oblíbenou frázi:
"Medicus curat, natura sanat" (lékař léči, příroda uzdravuje), ale nyní je medicína na opravdu dobré a dostatečně vysoké (ve světovém měřítku u nás nadstandartní úrovni).
Ano, uznávám, vše je o lidech, znám bohužel i takové, kteří našemu "řemeslu" dělají ostudu, a takové Vy nepoznáte a jste jim vydána na milost či nemilost, proto vyžadujte vždy posouzení dvou odborníků, pokud by se jednalo o nějaký vážný zásah do organizmu.
Přeji hezký večer.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martina1

Dobrý den paní Klariso.Něco nového u vás?Stálemáte obtíže a hučení v hlavě?Můj názor na léčitele jsem vám už psala.Opravdu si řeknou nemalé peníze.Spíš si zajděte do knihovny nebo knihkupectví pro herbář nebo nějakou publikaci o bylinách.Nastudujte si,která bylinka je na co.Knih i bylinek je na trhu hodně a za chvíli budete mít znalosti jako oni léčitelé a nebude vás to stát tolik.Ať se vám daří...
Doplňuji:
Paní ANNAS najednu stranu s vámi souhlasím,ale záleží na diagnose.Pokud někdo má třeba kožní problémy nebo zažívací apod,tak většinou léčitelé pomůžou tělo vyčistit a navést člověka správným směrem v nové životním stylu.V případě paní KLarisy,kdy má prokázaný Lipom-kevšemu v mozku,je nějaká bylinná léčba k ničemu.Je vědecky prokázáno,že tento druh nádorů nesouvisí s životním stylem ani životosprávou.Máme mnoho pacientů a nikomu nic nezakazujeme,kteří chodí k léčitelům.Pokud by například Basaliomy byli díky jejich"léčbám"léčitelné,tak bychom neměli práci a uvítali bychom to,ale bohužel tomu tak není.

Upravil/a: martina1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Otázkou je proč to ten či onen dělá.Podvodníka poznáte tak,že chce nesmyslnou častku.Já sám provádím masáže a lidé nad 65 let neplatí vůbec,do 18 let 50Kč za použité prostředky a ostatní téměř nic krom té 50koruny,jinak kdo mi co dá .O to větší je jejich překvapení když cítí úlevu.Tak bych to viděl i u léčitelů.Pokud jste z Prahy,nebo blízko ní,můžete mé služby vyzkoušet.E-mail je v profilu.

Zdroj: život

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Ano léčitelé si za léčbu peníze berou ,ale kolik to vám neřeknu.Moje tchýně k němu občas chodí.Doporučuji vám než se k němu vydáte tak mu zavolat kolik by jste za léčbu zaplatila, aby jste věděla kolik budete platit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Greneia

Zdravím .. já jsem někde četla, že skutečný léčitel si peníze nebere, takže otázkou taky zůstává, kdo je a není léčitel!
Zabývám se také alternativní medicínou, která velmi úzce souvisí s tradiční čínskou medicínou, kterou se zabývá manžel a jelikož se na nás lidé obrací s různými problémy, u kterých předně manžel (je z lékařského prostředí) vysvětluje, jak k nim dochází, čili se dostává jednoduchým vysvětlením až k pravé příčině a nedovedu si představit, že by si za to bral peníze!! Takže to u nás funguje tak, že manžel vysvětlí a já doporučím naše produkty.

Nesouhlasím zde s výrokem pana Vagry:
"Placebo efekty opravdu fungují!"
Jak byste vysvětlil to placebo efekt u 3-měsíčního miminka? :) To je přece nesmysl a že těch případů s miminkami nám proběhl "rukama" již nesčetněkrát.
Takže pro Klarisu, pozor na léčitele, je to sice fajn, vysvětlí Vám v čem spočívá Váš problém, ale bylo by skutečně divné za to platit.
A jinak mám pocit, že čínská medicína pomáhá tam, kde si západní medicína neví rady. Osobně, nebýt produktů, tak sebou stále dodnes mlátím o zem (jsem epileptička), celých 7 let jsem věřila, že mi lékaři pomohou, baštila jsem léky a stejně jsem měla záchvaty cca 3x do roka. Pak jsem narazila na produkty české společnosti, který jsem mimochodem nevěřila, ale zkusila jsem to a dnes jsou to čtyři roky, co léky od lékařů neužívám a záchvaty už od té doby nemám! Nebo manžel a jeho DNA, ale to bych tu mohla hovořit dalších x-dnů.
Posílám odkaz o tradiční čínské medicíně v návaznosti na naše produkty, třebas to někomu pomůže.

Zdroj: okg- fit. cz/greneia/synergie. htm

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek