------

Jak bude probíhat má prohlídka ve 13 letech věku?

Ahoj! Zítra bych měla jít na prohlídku, jsem holka. Jsem strašně stydliva a mám stresovou ataku. Mám 2 otázky, co mi tam budou dělat a je tam něco, za co bych se měla stydět před mamkou? (v kalhotkách a podprsence stát před mamkou mi nevadí) a další otázka trochu mimo téma, myslíte, že čím více stresu prožiji tím horší jsou stresová ataka? Moc děkuji za všechny odpovědi 🙂 <3

Nejlepší odpověď
marci1

Obsahem všeobecných preventivních prohlídek dětí v 7, 9, 11 a 13 letech věku je:

  1. rozhovor s rodičem zaměřený na nová anamnestická fakta včetně cílených dotazů směřujících k včasnému odhalení nemocí a stavů, které se v počátku projevují nejasnými příznaky; vyloučení známek týrání, zanedbávání a zneužívání dítěte, počátků různých závislostí a rizikového chování dítěte; poučení o zdravém životním stylu včetně úrazové prevence podle specifik pro daný věk, posouzení funkčnosti rodiny,
  2. kontrola a plán dalšího očkování dítěte v 10 a 13 letech, popřípadě doplnění chybějícího očkování v rozsahu stanoveném vyhláškou upravující očkování proti infekčním nemocem, u dívek ve 13 letech věku poučení o možnosti očkování proti lidskému papilomaviru,
  3. zjištění hmotnosti a výšky dítěte, zjištění indexu tělesné hmotnosti a posouzení růstu dítěte podle růstových grafů z důvodu odhalení případné podvýživy, nadváhy nebo obezity,
  4. kompletní fyzikální vyšetření včetně pohybového aparátu, prohlídka kůže, mízních uzlin, štítné žlázy a sekundárních pohlavních znaků,
  5. vyšetření moči diagnostickým papírkem,
  6. vyšetření krevního tlaku a pulzu,
  7. vyšetření zraku včetně barvocitu,
  8. vyšetření sluchu, řeči a hlasu,
  9. vyšetření dutiny ústní, stavu chrupu, popřípadě doporučení stomatologického vyšetření,
  10. zhodnocení psychosociálního vývoje a motorických dovedností u dětí ve 13 letech věku; poučení vztahující se ke zdravotním rizikům a důsledkům souvisejících se sexuálním životem včetně poučení o chráněném sexu, u dívek dotaz na menstruační cyklus,
  11. zhodnocení rizik do dalšího života vyplývajících z rodinné i osobní anamnézy a vyjádření k pracovnímu, případně studijnímu zaměření v souvislosti s ukončením povinné školní docházky u dětí ve 13 letech věku; u osob se zdravotním postižením vyjádření k omezení přípravy na pracovní uplatnění a k pracovní schopnosti,
  12. vyšetření koncentrace celkového cholesterolu, HDL-cholesterolu, LDL-cholesterolu a triacylglycerolů, vyskytuje-li se v rodinné anamnéze do 55 let věku ischemická choroba srdeční, infarkt myokardu, angina pectoris, náhlé cévní mozkové příhody nebo hyperlipoprote­inemie.

http://www.ole­cich.cz/preven­tivni-prohlidky-u-praktickeho-lekare-pro-deti-a-dorost

Další odpovědi
Edison

Zvláštvní je, že dnes i malé děti trpěj nejrůznějšími stresy… Bože… kam jsme to dopracovali… Především je třeba se životu stavět čelem!

elkon

Pusť to z hlavy, je to hloupost. Takové věci mě nikdy nenapadly. Jestli je potřeba jít na prohlídku, tak prostě jdi a nevymýšlej blbosti. Oni ti „hlavu neutrhnou“.