dust8

Berete si účtenku, když si třeba koupíte buchtu či rohlík a proč?

Na co vám vlastně je?

Nejlepší odpověď
mosoj

Vkládám údaje do účtenkové loterie a pomáhám státu vybírat daně. To snad není tak málo. Na druhé straně také něco od státu chci. Na př. bezplatné zdravotnictví, školství, vyšší důchod, slevu na dopravu atp.

Další odpovědi
Rokio

Ano, abych si podle nich mohl vést přehled svých výdajů a pak provést dělení výdajů na jednotlivé kategorie a výsledky napsat do svého měsíčního výkazu.

Drap

Neberu.

Kepler

Beru, ale hned ji zahodím. Nechci v účtenkové loterii (pokud ještě jede) vyhrát pitomý milón nebo auto. Hlavně, že obchodníci odvádějí daně!.

Arne1

Beru. Ty prodavačky jich mají moc a tak jim jedna neubyde.

Brblal

Ano beru, abych měl přehled kolik co stálo (kupuju občas i škvark. placky a v pátek někdy celou čerstvou vánočku – ještě je vlažná, během 3 dní se sní, zvlášť když přijedou děti).
A údaje z ní vkládám do EET (=Uctenkovka) – už jsem i vyhrál (jen 100 Kč, ale potěšilo to).

Zdroj: https://www.uc­tenkovka.cz/

Mc Merkurion

… účtenku si beru když: 1) mám velký nákup kvůli překontrolování a reklamaci a nebo: 2) doklad k záruce … jinak se s tím nezatěžuju … papírů na zátop mám dost …