Syd

Bere se sjezd, nájezd, benzínka a mimoúrovňová křižovatka jako křižovatka?

Pochopitelně ne na přednosti, ale myslim když je mimo město 70, tak jestli se sjezd a nájezd a vjezd a výjezd z benzínky, příp mimoúrovňová křižovatka (i když ta asi ne) bere jako křižovatka a tudíž za nima už 70 neplatí. Když by byl samotnej nájezd tak bych řekla že ne, ale dělá z nájezdu křižovatku značka křižovatka s vedlejší silnicí http://www.dopravni-znaceni-bsmorava.cz/fi­les/foto_produk­tu/1_24_large­.jpg (která u některých nájezdů a sjezdů je, u některých zase ne, takže by to znamenalo že za některýma platí a za některýma už ne)? A co nájezd/sjezd v protisměru, když je ta silnice ve stylu rychlostní silnice se striktně oddělenýma směrama dvojitou plnou čarou nebo svodidlama? Když je napravo nebo nalevo polní cestička (prašná, hliněná), za komunikaci bych ji nepovažovala, ale když je ta polní cestička opatřená značkou křižovatka s vedlejší komunikací, tak se z polní cestičky (nekomunikace) stává komunikace? A co když je dost velká na to, aby to byla komunikace, ale neni vyasfaltovaná a nemá značku? A když je nějaká silnice oddělená od tý mý hlavní silnice plnou vodicí čarou, tak to znamená, že to neni komunikace a tudíž neni křižovatka a tudíž platí 70, nebo to znamená jenom že to silničáři odflákli a neudělali přerušovanou, ale křižovatka to je?

Odpovědi
anonym

Já to beru, že to není křižovatka, ale je to asi problém viz http://www.au­toweb.cz/krizo­vatky-jejich-definice-a-vliv-na-pravidla-silnicniho-provozu/