Bere se PITO jako alkohol?

Na úvod řeknu, že je mi 16 let.

Zajímalo by mě, jestli je nealkoholické pivo považováno zákony za alkohol. Vím, že obsahuje cca 0,5% alkoholu, ale když v hospodě požádám o nealko není s tím žádný problém (věděli, že nejsem dospělý)…

Nejlepší odpověď
anonym

Pito není vedeno jako alkohol.Ale je tu jedno ale.Po vypití 6 -ti a více těchto piv,může alkohoměr vykázat zvýšenou hladinu alkoholu v krvi.

Další odpovědi
Ciss

Pito není alkohol. Kvůli tomu se jemnuje pito a ne pivo = )

Jose1f

Podle Měšťanského pivovaru v ČB obsahuje „homeopatické“ množství alkoholu. Přesto jej nazývá nealkoholickým pivem. Jednou jsem si ho koupil a je to jako pivní limonáda – nechutné. Odpověď na tvoji otázku by měl dát cerny-vups@volny.cz nebo volf@beerresearch.cz

Zdroj: legislativa.be­erresearch.cz