annas

„Bere-li člověk v úvahu nulu, nevidí nic. Pokud člověk dokáže vidět skrze ni, vidí svět“. Jak chápete tato slova?

Autor Robert Kaplan, americký vědec

Každý z nás začíná od nuly, každý jedinec je potenciální nula. Nestává se jedničkou teprve ve vztahu s druhým člověkem?

  1. „Není nic špatného na tom být nula. Záleží, jak dobří v tom jste.“ Billie Joe Armstrong
  2. „Není údělem všech nul tiše závidět vyšším číslům"? Lech Przeczek

Obrázek https://pixaba­y.com/cs/digit%C3%A1ln%­C3%AD-nuly-ty-%C5%BEena-stylov%C3%A9-388075/

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… až zase budete někde hledat dveře s dvěma nulama „00“, a budete to mít na krajíčku, vzpomenete si na bezvýznamnost nul v porovnání s problémem v kaťatech …
… nebej nuly, nebyla by ani jednička tak významná …

Další odpovědi
Drap

Osobně to vidím tak, že i bez ničeho lze vnímat svět kolem sebe, učit se z něj a pokud bude člověk chtít a něco pro to udělá, tak dosáhnout i velkých věcí. Stačí se jen umět dívat kolem sebe a získávat z toho zkušenosti.
1, I člověk který je na nejnižších příčkách může být ve svém oboru velmi dobrý a prospěšný.
2, Myslím, že nemusí závidět vyšším číslům. Vždyť i ta vyšší čísla jsou pouhá čísla i když mohou vyjadřovat cokoli. Ne vždy je výhodou být označen za vyšší číslo.

mosoj

http://math.ku­.sk/~tkacik/pred­mety/download/hm/pra­ce/kubov.pdf

replicator

Menší/horší čísla/věci někdy vedou k větším cílům.
Je to jako nainstalovat si nejnovější Windows 10, který bere 1GB ram, Microsoft word dokument tam možná rozjedete a přečtete soubor, ale ne za podmínek 20MB ram.
Tam vlastní systém postavený od nuly taky přečte tento dokument, akorát v terminálu.
Tam kde, by za takových podmínek lepší věc selhala, horší pracuje.

ivzez

Každý z nás začíná od nuly, jenom někteří „se zlatou lžičkou v puse“.

Žádný jedinec není potenciální nula. Jestli někdo, pak
ten, kdo je schopen o jiném člověku hovořit jako o nule (což
svědčí jenom o nepochopení významu nuly i člověka) apod.

První citát se mi líbí, s tím bych mohla souhlasit.
Druhý vnímám problematicky → kvůli závisti.