Samuel CZsk

Bankovní převod po 4 dnech stále nepřišel.Otazka zni jak dlouho maximalne trvá Bankovni převod z účtu na účet?

popřípadě jak se pokusit o vraceni peněz?

Nejlepší odpověď
Hlada

Obecně. Lhůty provedení transakcí má každá banka v obchodních podmínkách. Nelze odpovědět konkrétně, protože tyto lhůty jsou různé mezi různými bankami a různými typy plateb. Některé provádějí platby jen v pracovní dny. Napiš bližší údaje. Je možné, že někdo bude mít osobní zkušenost.

Další odpovědi
Rokio

Ze zákona na to mají 2 pracovní dny.

Kelt

Také se touto otázkou trápím. Klidně udělám úhradu v den, kdy měla být zaplacena a je to v pořádku a na druhou stranu jsem provedl úhradu a za týden jsem se dozvěděl, že nedorazila, že ji banka zastavila. Neměl jsem zrovna dost peněz, ale v té době jsem peníze měl, proto jsem provedl ty úhrady. V jakém je to pořadí, to jsem nepochopil.

Pepa25

Podle § 169 zákona o platebním styku v platném znění banka zajistí, aby „částka platební transakce byla připsána na účet poskytovatele příjemce nejpozději do konce následujícího pracovního dne po přijetí platebního příkazu“.
Tzn. pokud se plátci podařilo ve čtvrtek řádně doručit své bance příkaz, tak to už musí mít platce na účtu.
„Pokazit“ se toho mohlo hodně, např.

  • plátce neměl dostatek prostředků na účtu nebo zadal budoucí splatnost
  • zadal špatné číslo účtu

Pro úplnost v rámci banky je platba obvykle provedena ihned, nezpozději tentýž den. V rámci systému okamžitých plateb cca do minuty.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2017-370#cast4-hlava1-dil4-oddil4