DDarent

Až budete kupovat novou televizi, bude to 3D???

Doplňuji:
Jenomže každá televize má jinou 3D technologii… ta červená a modrá barva je nejhorší…Prej z dlouhodobýho užívání může člověk oslepnou, ale já myslim pravou 3D, na kterou potřebujete elektronický brejle, který se musej dobíjet.

Nejlepší odpověď
doktorphlox

Nikdy bych si nekoupil TV se současnou 3D technologií. Mám z toho hrozné bolení hlavy. U mě to vůbec nefunguje.

Další odpovědi
P.T.

Rozhodně ANO! Ne ale na stereoskopický obraz, ale na ten normální.

3D TV totž MUSÍ být vybavena tím nejlepším možným hardwarem a softwarem, aby 3D obraz zvládala. Tahle HW a SW výbava mě, jako divákovi, zaručuje, že mám to nejlepší pro běžný obraz! Je to lehce srovnatelné. Jdu do obchodu a koukám na obyčejné TV a 3D TV, samozřejmě na klasický 2D obraz – rozdíl je na první pohled znatelný: plynulé pohyby, jasnější barvy (lepší práce s podsvícením), ostrost, kontury a detialy mnohem lépe čitelné.

Takže ANO! V dnešní době koupit TV, tak jedně už 3D!

A pro ostatní, co je bolí hlava: vy si můžete pořídit, 3D TV s tzv. pasivní technologií. Ta nevyužívá závěrkové brýle, tudíž nic nebliká a vy si můžete prostorový obraz vychutnat bez bolení hlavy. Takové TV se prodávají už od nějakých 15tis za 107cm úhlopříčku 🙂

Blecha

Určitě ne, bolí mě z toho oči.

tom004

Možná,že až „odejde“ půl roku stará LED,tak už 3D bude ke koukání.Jinak ne.

RomanP

Na mé sledování čučbedny stačí klasická TV, ta se už ale nevyrábí ani neprodává takže koupím nějakou levnou LCD s úhlopříčkou do 55“ , do kuchyně . Unás je špatný signál z rádia takže televizi mám na ledničce jako kulisu a je v provozu denně 16 hodin již 8 roků. Což na značku ECG je slušný výkon.

Valky

Určitě ne, ze zdravotního hlediska vůbec. 3D technologie jsou určitě parádní věc, když jde člověk do kina.. Ale mít telefon, herní konzoli nebo TV s 3D technologií je vyloženě hloupost… Ničí to šíleně zrak, z dlouhodobého koukání nás oči bolí a pálí – z toho nás bolí hlava. A také je dokázáno, že více než polovina lidí, to 3D vůbec nevidí, ani přes speciální brýle… Takže, k čemu to? :o) Jezdíme do IMAXu často, miluju nové technologie, ale čeho je moc, toho je příliš, a pokud je to na úkor zdraví, je volba jasná… ;)

anonym

3d zcela bez brýlí … ano
3d na principu polarizačních filtrů (známe z kin) … ano

ale dnešní 3d televize, které se „lacino“ prodávají v obchodech jsou bohužel založené na principu synchronizovaného zatmívání obrazu jdoucího střídavě do každého oka, a z tohoto zdánlivě nepostřehnutelného blikání po pár minutách jen bolí hlava … to neberu.

Obecně si myslím že 3d tv v mém obýváku jednou bude, ale podmínkou je pasivní technologie bez závěrkových brýlí, nebo spíše zcela bez jakýchkoliv brýlí.