Kryšpín

Atom bombu shozenou na Hirošimu lze schvalovat anebo kritizovat?

Dnes je výročí kdy USA fouklo na Hirošimu Hošíka nebylo tam mnoho obětí asi 150 tisíc i když část populace nese důsledky do dnešní doby.

Odpovědi
Filip84

Udělej si závěr sám, na to se nepotřebuješ nikoho ptát.

Drap

Můžeš obojí, dnes už je to jedno. Ber to tak jak naše vláda. Co USA vymyslí, tak je to dobře.

led

Použitie amerických atómových bômb v Japonsku závere 2.svetovej vojny, keď už aj v Japonsku začínala získavať prevahu politika ukončenie vojny bola politicko-vojenská výstraha pre vládu SSSR zo strany „amerických jastrabov“. Bola to vražda z politických dôvodov.
Možno tvrdiť, že predsa Japonsko malo ešte silné armády a loďstvo na dlhú vojnu. Ale zachované dokumenty ukazujú, že skutočnosť je iná. K čomu je silná armáda a loďstvo, keď nemajú dostatok pohonných hmôt a suroviny pre zbrojný priemysel pre ďalšie vedenie vojny. Budú sa plaviť na plachetniciach, bojovať mečmi a strieľať z lukov proti krížnikom a lietadlám?

pokračovanie v diskusii „Kryšpín, 150 000 priamych obetí…“

Ametyst

Byla to už úplně zbytečná akce. Pouze demonstrace síly, která už nic ve válce nerozhodla. Američani prostě potřebovali vyzkoušet novou zbraň. Prezident Truman, který v té době jednal v Postupimi o poválečném uspořádání, dostal zprávu, že je zbraň připravena k vyzkoušení, a zda to schválí. Schválil, a stalo se.

Rokio

Kritizovat. Bylo to zvěrstvo.

led

Kryšpín, 150 000 priamych obetí a státisíce nepriamych obetí aj nasledujúcich generáciách prevažne z radov civilného obyvateľstva „nebylo mnoho obětí“?

„Ve dnech 10.-11. května 1945 Target Committee (Komise pro výběr cíle) v Los Alamos doporučila jako možné cíle Kjóto, Hirošimu, Jokohamu a zbrojní sklad císařské armády v Kokuře. Cíle byly vybrány podle následujících kritérií:
Cíl byl větší než tři míle v průměru a byl důležitým strategickým cílem v obydlené oblasti.
Výbuch musí vytvořit značné poškození.
Až do srpna 1945 nemělo být místo útoku pravděpodobně obsazeno běžnými prostředky.

Cílový komisní výbor uvedl toto: „Bylo odsouhlaseno, že psychologické faktory ve volbě cíle jsou velmi důležité. Dva aspekty toho jsou:
získání co největšího psychologického účinku proti Japonsku
vytvoření dostatečně velkého významu zbraně, který by ocenila i mezinárodní publicita.

V prvních dvou až čtyřech měsících po shození bomb zemřelo v Hirošimě 90 000 – 166 000 lidí a v Nagasaki 60 000 – 80 000,[3] z toho v každém městě téměř polovina zemřela během prvního dne.“

všimnite si slová „Cíl byl větší než tři míle v průměru a byl důležitým strategickým cílem v obydlené oblasti.
Výbuch musí vytvořit značné poškození.“
zdroj: Atomové bombardování Hirošimy a Nagasaki https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Atomov%C3%A9_bom­bardov%C3%A1n%C­3%AD_Hiro%C5%A1i­my_a_Nagasaki#V%C3%BDb%­C4%9Br_c%C3%A­Dl%C5%AF

ešte raz zvyrazňujem slová „byl důležitým strategickým cílem v obydlené oblasti“
…„obydlené oblasti“, preto zhodenie atómových bômb na Hirošimu a náhradný cieľ Nagasaki považujem za sprostú vraždu z politických dôvodov!