Peeeett

Existuje stránka, kde se daji přesně přeložit arabská slova do češtiny a naopak?

Arabské slova

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázk

Je nějaká stránka kde se daji přesně přeložit arabské slova Do češtiny a naopak?

Nejlepší odpověď
annas

Jedině využít překladač. I když není docela přesný.

https://www.tran­slator.eu/ces­ko/arabsky/pre­kladac/

https://transla­te.google.com/?cli­ent=firefox-b-d&um=1&ie=UTF-8&hl=cs&client=tw-ob#ar/cs/

https://slovnik­.seznam.cz/en-cz/?q=p%C5%99­eklady%20do%20a­rab%C5%A1tiny

Nebo se obrátit na profesionálního překladatele, , nabidek na netu je dost.

Jinak existuje Arabsko-český a česko- arabský slovník.

Další odpovědi
ivzez

Neexistuje, k přesnému překladu je pořád potřebný člověk.
Internetové i tištěné slovníky obsahují jen jednotlivá hesla,
správný smysl jim může podle kontextu přiřadit jenom člověk.

A ještě dlouho tomu tak bude.
_______

Doplňuji:

Platí to i pro Google translátor → ani od něj jsem
ještě ani jednou neviděla dobrý či přesný překlad.

Žádný překladač nezvládá shodu přísudku s podmětem,
neumí odlišit podmět od předmětu, neumí přivlastňovat
podmětu, skloňovat, …

Všechny umí jenom dosadit nejčastěji používané výrazy
bez ohledu na význam či smysl textu.

Stejný problém mají i všechny softwarové kontroly pravopisu.
Ty dokáží jenom nahradit jedno slovo jiným.

Skutečnost, že Google Translátor je nejlepší,
neznamená, že jde o dobrý překladač.

Lze jej použít jen pro povrchní orientaci v cizojazyčném tex­tu.

anonym

https://transla­te.google.com umí překládat celé fráze, věty, umí odposlouchávat mluvené slovo a překlad opět vyslovit … tato služba má před ostatními tak velký náskok, že ty ostatní výrazně zaostalejší vedle ní ani neuvádím (nezaslouží si to 🙂 )

EKSOT123

Asi by byl nejlepší slovník. Já to dávám do překladačů, ty ale arabštinu moc neumí. Ale možná ten arabský translator, co odkazuje Annas, je lepší. Nevím. V Google translate musím dělat zpětnou kontrolu, nebo dávat různá synonyma, event. zkoušet překlad přes třetí jazyk. Také lze hledanou frázi v uvozovkách, event. s hesly jako „význam slova“ apod., zadat ne do překladače, ale do vyhledávače a zkoumat, co z toho vypadne.