Bičiště

Aplikace Java

Naskočila mi nabídka – „Java Auto Updater“,tak jsem to odklikl a zároveň si uvědomil, že mám nainstalován program Java a nevím k čemu mi je dobrý.Tuším, že to má souvislost s hrami a ty já nehraji. Co se stane, když Javu odinstaluji? Nepokazím tím něco? Nemám rád v PC zbytečné aplikace.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Nic se nestane.

Java se celým názvem jmenuje: Java Runtime Environment

Programy psané v jazyku Java jsou tzv. multiplatformní a lze je spustit bez ohledu na operační systém.

K tomu, aby byli spustitelné v každém operačním systému je potřeba „prostředí“ a to se Vám právě chtělo aktualizovat na novou verzi, které přidávají nové vlastnosti a opravují chyby.