quentos

Anýzový čaj – tipy na přípravu?

Po internetu je receptů samozřejmě spousta, ale nemohu se dopátrat, zda povařit anýz v celku, nebo drcený. Píval jsem ho často a rád jako malej kluk a matně si vzpomínám, že se snad drtil v hmoždíři, ale je možné, že si to s něčím pletu. Pokud ne, dá se drcení v hmoždíři nějak nahradit, případně anýz povařit v celku? Dík.
Doplňuji:
Damiana: moc díky, začínám se na to těšit :{))> teď o půlnoci tady budit sousedy s paličkou na maso nebudu, ale hned zítra vyzkouším :{)>

Nejlepší odpověď
Damiana

Když zrnka anýzu rozdrtíš, uvolní se více silic a pochopitelně i cenný anýzový olej – a právě ten je dělá z čaje ten léčivý. Doporučuji podrtit, dát do vařící vody, nechat přejít chvíli varem, odstavit, přikrýt a nechat 15 minut louhovat (pouštět silice). Pak přecedíš a dosladíš medem. Tak ho občas dělám já. Jestli nemáš hmoždíř, dej tobolky do pytlíku a můžeš se na nich trochu trochu „vyřádit“ paličkou na maso nebo kladívkem. 🙂
Doplňuji:
Rádo se stalo. 🙂 Nech si chutnat. 🙂

Další odpovědi
ZáhadaBrambo

Drtit anýz v nepoužívaném mlýnku na kávu.