Andy13

Jsem podvyživená a jdu na prohlídku 13letých. Bojím se, co řekne doktorka. Máte někdo s tímto zkušenosti?

Ve čtvrtek jdu na prohlídku na 13 letech, měřím 163 cm a vážím 40,3 kg… Vím, je to málo, ale mně osobně to vyhovuje… Mým rodičům ale ne, a jelikož jdu na tu prohlídku tak bude mít kecy i doktorka…
Jídelníček za dnešek:
Snídaně:
200 ml mandlového neslazeného mléka
40 g ovesných vloček
200 g jablek
Svačina:
160 g jablek
2 cherry rajčata
Oběd:
Nic
Svačina:
2 jablka
200 ml čerstvé pomerančové šťávy
Večeře:
75 g večerního pečiva
30 g cottage
2 rajčata
50 g okurky
50 g špenátu
1 párek 83% pikok

Menstruaci jsem 2 měsíce nedostala, poslední dobou jsem dost zhubla (původně 49,1 kg)… Bojím se, co řekne doktorka, má někdo s tímto zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Šidlo

vysvetlite doktorke, prečo jete ako obézny človek, ktorý potrebuje zhodiť asi 20 kilo

toto vám rodičia dovolia? o čo vám ide? že vás obvinia z anorexie alebo že ju už máte a oni vás za pomoci doktorky odhalia?

my sme mali anorektičiek plnú školu…a tie nejedli vôbec.....toto mi skôr pripomína ortorexiu.....kto v okolí dostal rakovinu a jedol nezdravo?

Další odpovědi
nyjono

Jestli si ve 13 letech vážíš jablka, okurky i ovesné vločky, asi to úplně normální není.
Možná ti to teď vyhovuje, ale až nastanou za pár let zdravotní potíže, může být i pozdě je řešit.

ivzez

Ten jídelníček je hrozný. Takhle jíš častěji?

Potřebuješ rozmanitou stravu, bílkoviny, proteiny,
to v tvém jídelníčku nevidím. Chybí tam toho víc.
Co piješ a kolik tekutin denně vypiješ?

V 13 letech ještě menstruace nebývá pravidelná, ale v tvém
případě může jít i o důsledek nedostatečného stravování.

Zajímalo by mne, co ti na tvém stravování vyhovuje.
Víš, že si zaděláváš na vážné zdravotní i psychické problémy?

Vzpomínám si, že jsem do 25 let vážila 48 kg při 165 cm výšky (ovšem
já jsem jedla všechno, nepřibrala jsem, ať jsem snědla, co chtěla) a byla
jsem téměř kost a kůže.

Ty už musíš připomínat mumii…

Nuk nuk

Milá Andy,
Podvýživa může mít různé příčiny. Může jí způsobit jen rychlý metabolismus nebo i nějaká nemoc. Každopádně po přečtení toho Tvého jídelníčku se nemohu zbavit pocitu, že si jí tak trochu způsobuješ sama a ještě k tomu vědomě.
Kdybys řešila nadváhu, dalo by se říci, že se stravuješ celkem rozumně a cílevědomě, a že v kombinaci s pohybem má Tvůj jídelníček smysl. Jenže Ty máš opačný problém, kdy potřebuješ naopak přibrat. Pokud chce člověk přibrat, neznamená to, že by se měl ládovat hutnými jídly, dorty, sladkostmi a přejídat se. I přibírat se musí zdravě, ale tímhle způsobem, jakým to děláš ty to není, tím naopak kila ztrácíš. Další problémy si přiděláváš stresem spojeným s neustálým sledování toho, kolik a čeho jsi jedla. Jak už je napsáno v jiném komentáři, menstruace v pubertě ještě nemusí být úplně pravidelná a vynechat může klidně bez známé příčiny. Nedostatek látek potřebných pro tělo a těžší podvýživa ji ale mohou zastavit také, stejně jako stres.

Pokud máš podváhu, bude se paní doktorka zcela jistě ptát, jak a co jíš. Na Tvém místě bych jí sdělila svůj jídelníček tak, jako jsi ho napsala nám sem. Asi Tě nepochválí, ale mohla by Ti zároveň poradit, jak se stravovat lépe pro Tvou situaci. Redukční dieta pro hubeňoury fakt není.

Drap

Jsi podvyživená. Příčinu bohužel po netu bez vyšetření nelze určit. Doktorka to jistě zvládne a poradí ti.

yuko

Zkusenost s tim sice nemam, jen podle skladby jidla to vypada na dietni stravovani, chybi tam obed, ale v dnesni dobe se hlavni jidlo posouva casteji na odpoledne. Az na ten parek super. Ale z toho, co jis – i kdyz je to zdrave asi hned tak nepriberes. Niceho se neboj a rekni po pravde, co jis, jak se stravujes. A Tvoje doktorka Ti a rodicum vysvetli, co delas, delaji spatne. A jak se to casem muze projevit na Tvem zdravi. Pokud jsi ve svych 13 letech zhubla 9 kilo, tak je jasne, ze je tu neco spatne, nemyslis? Bude nejlepe, kdyz si pani doktorka udela cas a vazne si s Tebou i Tvymi rodici povyklada. Hodne stesti.

bolak

Už jenom to že nám tady vyjmenováváš položky k snídani, obědu, svačině a večeři v gramech!! značí, že je asi něco špatně.

Druhá věc, ty nechodíš k doktorce? Nebo to ses stala hubenou během roku? Ty nechodíš do školy? To si nikdo z učtelů nevšim že seš takováhle vychrtlina? Podle mě bys měla začít normálně dlabat, aby kvůli tobě nemuseli vaši do basy, nebo aspon zvážit jestli to vopravdu za ty nápadně trčící klouby z těla a kůží potažená žebra stojí.

Naše generace měla zdi pokojíčku oblepené obrázky s Jardou Jágrem, co tam máš ty na plagátu, dítě z Osvětimi?