venkovan

Ani jedno ani druhé, nýbrž:

Bude to divadlo, kandidovat budou lidi za politické strany, ale budou se dušovat, že jsou nezávislí.
Ještě si počkám

Další odpovědi
pusinka50

V případě přímé volby prezidenta si budeme volit reprezentativní a moudré osobnosti nezávislé na politických stranách.

Snad jen dodám, že jsme se všichni dostali do stadia, kdy nevěříme ani jednomu nebo jen velmi málu politikům. Pracuji ve výzkumech mezi lidmi a slyším, jak jsou všichni naštvaní a zdeptaní tím, co tu jimi zvolení politici předvádí a vymýšlí za hovadiny a dřou z už tak chudých lidí poslední zbytky toho, co ještě můžou vzít. Populistické a nákladné předvolební programy u přímé volby prezidenta nepředpokládám, neboť ti rozumní kandidáti jistě ví, že předvolební show a sliby jim už většina lidí neuvěří. A toho, kdo bude mít populistickou show a program, toho já osobně volit nebudu. A taky se tu přiznám, koho volit budu – Jana Fišera, protože na mě působí velmi solidním a přirozeně inteligentním dojmem, i když na prezidenta je ho škoda, líbil by se mi spíš jako ministr financí. Škoda Janoty, byli bychom nyní o krůček někde jinde. Švejnara volit nebudu z jediného důvodu – ikdyž je zřejmě dobrý ekonom, myslím, že díky tomu, že tu nežije, nezná tady tu provázanou mafii a všudepřítomnou korupci, snadno by se nechal oblbnout některými politiky, kteří „umí chytře“ mluvit, jako třeba Kalousek nebo Schwarzenberg, jejichž totalitní pravice nás dostala tam, kde jsme.

Bičiště

Ani jedno ani druhé, nýbrž:

Přímá volba nebude,politici se té možnosti zalekli.Senát to nyní neschválí,a jde teď o to na koho to neschválení svalit. Po neschválení se to „nestihne“ opětovně projednat v parlamentu a bude se volit postaru. Pokud se to nestane tak jak se domnívám, omlouvám se! Jsem jako skoro každý čech politolog, ale nepromovaný, tedy amatér, tak se mohu mýlit.

Drap

Ani jedno ani druhé, nýbrž:

Z každého asi tak trochu a k tomu obrovské divadlo na oblbování lidí,dozvíme se jen část informací které by jsme měli vědět.. další a další problémy.
Ještě pořád je ale šance, že přímá volba nebude, ale to nám stejně asi moc nepomůže.

rosinka

V případě přímé volby prezidenta si budeme volit reprezentativní a moudré osobnosti nezávislé na politických stranách.

Nevím, jestli si budeme ihned volit reprezentativní a moudré osobnosti. Možná ani není zatím z čeho vybírat. Ale musíme mít co největší možnost to udělat.

hanny 2

V případě přímé volby prezidenta si budeme volit reprezentativní a moudré osobnosti nezávislé na politických stranách.

zdennyve

V případě přímé volby prezidenta si budeme volit reprezentativní a moudré osobnosti nezávislé na politických stranách.

láďa1

V případě přímé volby prezidenta si budeme volit reprezentativní a moudré osobnosti nezávislé na politických stranách.

MILAN1961

V případě přímé volby prezidenta nás čekají nákladné populistické show kandidátů různých mafií a výsledek nemůže být lepší než výsledek voleb do parlamentu.

briketka10

Ani jedno ani druhé, nýbrž:

NÝBRŽ CO, MÁM CHUŤ říct to jedno jediné sprosté slovo a to .....
je mi z těch lidí u koryt na zvracení..

MK44

Díky, Venkovane, za úvodní reakci v anketě. Jen si dovoluji zapochybovat, zda Vaše odpověď je „Ani jedno, ani druhé, nýbrž“. Což ji započítat rovnou k možnosti nabídnuté jako druhé?