Kryšpín

Proč americká investiční banka přeřadí Česko ze skupiny vyspělých zemí do skupiny rozvojových? Jaký má pro to důvod?

Původní neotázka
Americká investiční banka přeřadí Česko

Ze skupiny vyspělích zemí do skupiny rozvojových, jaký mají k tomu důvod, přeci nejsme banán republika

Nejlepší odpověď
Kepler

Hodnocení této americké banky se týká jen státních dluhopisů a zdaleka není tak důležité jako rating, který zohledňuje více kritérií. Patříme do druhé nejsilnější skupiny AA (velmi kvalitní), kde není žádná jiná země bývalého východního bloku (kromě Estonska), jsme na tom stejně jako Rakousko, Francie, GB, nebo Švédsko a lépe než Itálie a Španělsko. Takže „no banana“.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rating

Další odpovědi
gecco

rozvojová země (ekonomika) ≠ „banánová republika“…
;‐))
Přečti si tohle – třeba ti budou důvody jasnější…
http://byznys­.ihned.cz/c1-65635640-jpmorgan-zaradi-ceske-dluhopisy-mezi-rozvijejici-se-zeme-tuzemska-ekonomika-nesplnila-podminky-pro-rozvinuty-trh
😉
A jen tak, mimochodem – to rozhodnutí se týká hodnocení investičních dluhopisů v majetku bondových fondů, nikoli postavení Česka na mezinárodní politické scéně, nedotkne se to ani členství Česka v OSN či EU…
Novinové titulky málokdy znamenají to, co skutečně hlásají…
😉