KOTELNA

Jaké mám šance nejen na placení alimentů, ale i na výchovu dítěte, které čeká moje bývalá partnerka?

S partnerkou jsme byli 6 měsíců a je těhotná ,bohužel se odstěhovala k rodičům na chatu a vyhrožuje mi ze budu jen platit ji a na dite. Má už nového partnera. Rad bych dite do vlastní pece a byl na mateřské jedno dite už mam. Jaké mám šance a možnosti? Partnerka mi nechce sdělit kde bydlí teď ani kdy bude rodit a jen ji zajímají penize. Dekuji za odpověď

Odpovědi
nyjono

Bydlení na chatě s rodiči a dítětem určitě není pro dítě to nejlepší prostředí.
Pokud tedy dnes už nejsou v normálním bytě.
Můžeš zkusit na polocii zjistit, jaké máš možnosti.
Asi bude dobré si připravit důvody, proč po bývalé partnerce pátráš. Ne jen domněnky, důležitá jsou fakta.
A také fakta, proč by dítěti u tebe bylo lépe než u ní, coby matky.

Edison

Proboha… proč na policii? Pokud bude chtít peníze, bude to nejspíš řešit soud. V tom případě můžeš též dát protinávrh s tím, že trváš na styku s dítětem. Pokud chceš víc, tedy dítě do vlastní péče, musí to řešit soud, bo nepředpokládám, že matka by se jej jen tak vzdala. Takže to chce se obrátit na právníka v oboru rodinného práva.