pizlicka

jak postupovat pri zadosti o snizeni alimentu??

dam navrh,ktery dam na socialce,nebo to posilam soudu.budu muset pak k soudu,mate zkusenosti???de­kuji.
Doplňuji:
a jestli budu muset k soudu,jake mam cekat otazky??

Nejlepší odpověď
anonym

Pizlicko, pokud jde o alimenty soudem vyměřené, tak žádost musíš podat opět soudu. Není nutné, aby ses dostavila (pokud bude soud schopný rozhodnout na základě předložené žádosti, tak k tomu nemusí nikoho zvát) . Každopádně ale musíš soudu ke své žádosti poslat podklady, které snížení alimentů opodstatňují. To znamená doložit, že máš nižší příjem než v době posledního vyměření alimentační povinnosti, že dítě má nižší spotřebu (zlepšení zdravotního stavu, mimoškolní výchovu-kroužky, sníženou o podstatnou částku), zhoršení Tvé vlastní finanční situace atd. Vše musí být řádně zdůvodněno a z doložených podkladů musí být zjevné, že žádost o snížení je odůvodněná.
Pokud bys byla předvolána, tak soud bude nejspíš zajímat, proč chceš vlastnímu dítěti snížit kvalitu jeho života a dále bude chtít dovysvětlit některé podrobnosti k předloženým dokladům. Kdyby šlo například o snížení příjmů, tak by soud určitě zajímalo, proč k němu došlo.