rincenzo

Ahoj prosím když mi někdo poslal Doporučené psaní, tak ho hodí do schránky nebo pro něj musím jít na poštu?? děkuju

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na místní poště. U nás nosí doporučené dopisy doručovatelka, převzetí musíte podepsat. Když nezastihne příjemce, vloží do schránky oznámení a pro dopis si zajdete na poštu.

Přece kdyby hodila doručovatelka doporučené psaní do schránky, jakou by měl odesilatel záruku, že si příjemce dopis vyzvedl?

Další odpovědi
Emefej

Paní pošťačka ti ho předá osobně proti podpisu, když nebudeš doma, dá do schránky oznámení o doporučené zásilce a pro ni si pak zajdeš na poštu.

Pepa25

Pošta se pokusí doručit na uvedenou adresu a pokud budu neúspěšná, uloží na poště. Většinou doručuje následující pracovní den po podání. Na oznámení o uložení mají některé pošty možnost znovu doručit běžnou pochůzkou. Také je někdy možnost prodloužit dobu uložení – to obvykle není možné u úředních psaní.