England1522

Ahoj, muže se člověk domluvit na Kypru z angličtinou když je to bývalá Britská kolonie..

Odpovědi
Lucijej

V odkazu jsem našla, že angličtina patří na Kypru mezi další nejpoužívanější jazyk kromě úřední řečtiny a turečtiny.
Doplňuji:
a ten odkaz: http://www.ckok­.cz/uzivatelske-soubory/file/sou­hrnna_teritori­alni_informace_ky­pr.pdf

Michal Kole

Logicky ano

greek

„Z“ angličtinou asi ne, „s“ angličtinou ano, ale nejlépe anglicky… Na Kypru (řecká část) je angličtina běžná, v turecké části je to složitější, ale každopádně se tam člověk domluví. Jejich „angličtina“ je sice „jiná“ (žádný přízvuk, komolí slova, apod…), ale dá se to. :O)