DandrdaMan01

Ahoj můj táta má od včerejška z aquaparku zalehlý uši už dva dny a neustupuje to, Poraďte pls co má dělat?

Včera jsme byli v aquaparku a při sprchování zjistil že má zalehlý uši [mě to příjde divný]
Nevíme co máme dělat pls poraďte

Nejlepší odpověď
marci1

Pravděpodobně je má zalehlé proto, že je v nich voda.
"Ve zdravém uchu voda normálně nezůstává a samovolně vyteče ven. Jenomže stačí, aby bylo ucho zúžené nahromaděným mazem, zvukovod je užší a voda kvůli povrchovému napětí nemá jak vytéct ven. Ucho zalehne. Někdy stačí počkat do rána, kdy voda vyteče díky změně polohy těla a tlaku na polštář. Pokud se to ale nepodaří, raději vyrazte k lékaři, protože stačí další dva tři dny a z původně jen nepříjemně zalehlého ucha se rozvine bolestivý zánět zevního zvukovodu. "
Doplňuji:
Zdroj : http://www.vi­talia.cz/clan­ky/voda-z-usi-musi-ven/

Další odpovědi
brillant

Návštěva u lékaře mu jistě pomůže.

mosoj

Ty voga, párátko do ucha !!!
Odpovědi se stávají nebezpečnými!!!!!
Pán nezná tampóny na čištění ucha, nebo jiný bezpečnější způsob.

MK44

Jako děti jsme skákali na jedné noze a dopadali na patu, aby se hlava třásla, s hlavou nakloněnou tak, aby voda mohla vytéct.
Pokud voda zůstane v uchu několik dní, je lepší zajít na ušní.

postcd

lékař, nebo párátko (ale maximálně opatrně), pokud nemám zkušenost, radši to sám neřeším.

Mirdas

Někdy stačí obyčejná žvýkačka, ovšem do pusy pořádně rožvýkat a ne do ucha.
Do ucha rozhodně nic nestrkat a opravdu zajít na ušní.

STUDENTKAEVA

Naklonit hlavu na stranu ucha pokud nepomůže tak k lékaři!