Bruky23

Ahoj, je mi 15 let a dá se říct, že neumím plavat tam kde nedosáhnu nohama na dno. Normálně plavu, ale když

se zastavím, tak se začnu topit, prostě nevím co mám dělat z nohama, snažím se kopat a rukama si pomáhat, ale vydžím to max 5 sekund a potom se zase topím. Poraďte prosím. Je to trapné?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano

Nevím proč ano nebo ne.
Když ale chceš tak ANO, poradím. Nezmatkuj a nauč se nejdříve splývat tam kde dosáhneš. Až se naučíš splývat tak začni dělat tempa stylem prsa , zvedni hlavu a dýchej. Později se nauč nadechovat nad vodou a vydechovat do vody.

Tělo plave samo !

Další odpovědi
iceT

Ne

není,moje máma taky umí plavat jen tam kde dosáhne na dno a v momentě kdy se jí dostane voda do uší je to pro ni ještě těžší udržet se na hladině.

Dochy

Ne

Já jsem dlouho plavat neuměl. A instruktorky na plaveckém výcviku neměli šanci. U mně kritická byla voda v nose a jakmile se mně tam nějaká kapka dostala, bylo vymalováno. Instruktorky to (řekl bych) ještě zhoršily, když mně při výcviku nutili dělat to co dělali všichni ostatní. Trochu to zachránila naše učitelka, která mně při poslední lekci vzala stranou a pomaličku polehoučku naučila splývat na zádech.
To bylo asi tak ve 3. třídě na základce. Ze splývání jsem dal znak (skoro znak), naučil jsem se přes znak víc vystrčit hlavu a ponořit nohy v libovolné míře, až už to bylo jen šlapání vody namístě, naučil jsem se, že kdykoli při problémech ve vodě se mohu otočit na záda a odpočinout si.
Možná bys to mohl zkusit také nějak takhle. Naučit se v těch polohách klidně dýchat, naučit se jak moc můžeš být ponořený abys mohl pořád dýchat a naučit se šlapat vodu tak, abys zbytečně neplýtval silami na to, že budeš držet hlavu 30cm nad vodou.

Hlavně to nelam přes koleno a dokud si nebudeš jistý, tak si dávej bacha, ať máš poblíž někoho spolehlivého.

Melkor

Ne

Doplňuji:
Vyzkoušej nohama pohybovat jako když plaveš prsa, ale „směrem dolů“ a ruce si dej k sobě a při výdechu jakoby rozhrň vodu rukama tak jako když plaveš prsa… Já se takhle udržet dokážu.

anonym

Ne

Já mám dotaz na tebe, ty si nějaký exemplář který mládne? Poradíš mi jak na to? • Teď je ti 15 ale před cca 3 týdny ti bylo 16 ( http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ahoj-je-mi-16-let-a-jeste-nikdy-jsem-se-necucal-s-holkou-je-to-trapne )

Zpět k dotazu. Není to vůbec trapné, a to si také říkej! Každý se to někdy musel naučit.

KlárkaT

Ne

led

Ano

Človek nemá pozerať, či je niečo trapné alebo nie (pre koho je to trapné?), ak ide o život.
A neznalosť udržania sa na hladine v našich zemepisných šírkach, aspoň nevyhnutný čas, je naozaj trapné (výnimka púštny človek, nepoznajúci vodu).
Pri šlapaní vody, státie vo vode bez dotyku s dnom, netreba kopať nohami, stačí jemne mávať nohami (udržiavať stabilitu) a rukami krúžiť okolo seba, akoby ste vyliezali z postele a pritom uhladzovali perinu… hlavné je rovnomerne dýchať, udržovať vztlak v hrudníku (viď Archimedov zákon teleso je nadľahčované…),
ale hlavne nepanikáriť po strate dotyku s dnom, či pri miernom ponorení. Panika zabíja najskôr…

*ivory

Ano

Ne, není to trapné, zažila jsem to, protože jsem se topila ve 14 letech. Trvalo mi to do 30 let, než jsem strach překonala.Chce to začít splýváním, s nádechem, přidávat ruce nohy a vydržet co nejdéle. Počítat si, kolik temp uděláš,,,Samozřejmě s jistotou dosažitelnosti dna…Dnes to nemohu pochopit, že jsem se tak dlouho bála. Dá se říct, že jsem dnes dobrý plavec. Kdysi, když mi bylo 20, tak se snažil mě naučit plavat profík,,, pak jsem se dozvěděla, že se utopil......

Zdroj: net

anonym

Zde jsem ti sestavil tvůj životopis:

• 23.2. 2013 – 14 let – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mam-znamenko-na-penisu-a-stydim-se-to-nekomu-rict-chtel-bych-ho-odstranit-co-mam-delat
• 1.6. 2013 – 16 let – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ahoj-je-mi-16-let-a-jeste-nikdy-jsem-se-necucal-s-holkou-je-to-trapne
• 20.6. 2013 – 15 let – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ahoj-je-mi-15-let-a-da-se-rict-ze-neumim-plavat-tam-kde-nedosahnu-nohama-na-dno-normalne-plavu-ale-kdyz

Jak to děláš, že takto měníš věk?

led

Je to jednoduché, aj my sme boli mladí… kedysi… :(

v období medzi 23.2 a 20.6. mal 15. narodeniny
1.6. chcel ísť s dievčaťom, mal 16 rokov, nie je predsa nejaký 14–15 ročný puberťák…
PS. Ja si na svoje pubertálne výčiny spomínam, tiež sme to robili a nehanbím sa za to…

anonym

Díky za vysvětlení 🙂

led

neberte to naozaj, to je len jedno z možných vysvetlení