barunka4202

Ahoj, jako malou mě pokřtili když jsem měla za kmotru např.: Zuzanu, tak jsem druhým jménem Zuzana???

Odpovědi
Drap

Druhé jméno se dává dost často po kmotře nebo kmotrovi, neni to však pravidlem.

Dochy

Křestní a biřmovací jméno „přebíráš“ po zvoleném patronovi (vybraném svatém). Často (a připadá mi rozumné) se křestní a občanské křestní volí stejně (u křtu dětí). Svátek je vlastně připomínka Tvého patrona. Až u křtu a biřmování dospělých se volí různá jména – protože občanské jméno je dané a patrona nevybíráš zpravidla podle jména, ale podle toho, že Tě něčím oslovil.

Alesh

jasně

alenad

moc se v tom nevyznám , ale druhé jméno se dává až u biřmování

M.

Často je to po kmotrovi, kmotře, ale mohou zvolit i jiné jméno.

rakave

Já dostala druhé jméno u křtu a mám ho zapsané v rodném listě,tak se do něj mrkni jestli ho tam máš.