smoulinkaq

Existují domy k pronájmu pro inv. důchodce? A existuje i katalog?

Ahoj, DĚKUJI

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… nerozlišují se domy pro invalidní důchodce a jiné občany … vše je závislé na financích, katalogy mají určitě realitky …
… jestliže ale myslíš BEZBARIÉROVÝ dům, tak to je jiná, těch je určitě méně než klasických …

Další odpovědi
da ny

Extra pro ID těžko. Lidí v ID není málo.
Pokud tomu odpovídá zdravotní stav, je třeba u nás možnost tzv.
nízkonákladového bydlení (3 – 5 tisíc, možnost spolubydlení 2 osob).
Jedná se o dům s malometrážními byty. S možností využívat i pečovatelských služeb.
Častěji je přidělováno lidem od 60 let (s ID nebo bez). Je jich nedostatek,
velká poptávka. Majitelem je město. Máme 2 panelové domy (5 a 7 podlažní).

Pokud jste na vozíku, může Vám pomoci město/obec.

Další možností je již zde zmíněná, RK. Majitelé bytů v OV jejich prostřednictvím
pronajímají své byty.
Jindy mají velká družstva své byty, které pronajímají.

Jaké jsou možnosti u Vás, zjistíte na městském úřadu

nyjono

Jistě, že ano. Invalidní důchodce si klidně může dům pronajmout. Lépe asi bude kontaktovat realitní kanceláře.
O katalogu silně pochybuju. Možná něco má některá RK, ale většina se stejně teď hledá přes internet.

cukrar

Ano, existují, páč takových domů, kde bydlí invalidé jsou tisíce.
Katalog, takový, jaký si představujete není.