smoulinkaq

Dají se skladovat usušené houby v uzavřeném sáčku?

Nejlepší odpověď
da ny

Já přidávám do sklenic (sáčků, krátkodobě plastových kbelíčků/krabic, s uzávěrem), kuličky celého pepře a bobkový list. Proti případným, nežádoucím škůdcům.

Další odpovědi
Kepler

Dobře usušené houby by měly jemně chrastit. Ideální skladovaní je ve vzduchotěsných sklenicích se šroubovacím uzávěrem a umístěné do chladné, temné místnosti. Lze je dát i do plátěného sáčku, který se pověsí na chladnější a vzdušnější místo.

Drap

Dají, ale v uzavřeném skle je to lepší. Při dlouhodobém skladování je do sklenice ještě mírně prosypávám mletým pepřem, jako obranu proti molům a podobným parazitům. Už v době sušení se nám může něco dostat do hub a potom je problém. Pepř propadá a zůstane na dně sklenice. Velmi se mě to osvědčilo, a houby vydrží v pořádku i několik let.

Čecho_slovák

Jestli myslíš mikrotenový sáček, tak by zplesnivěly. Já je dávám do sklenice se zbroušeným hrdlem a mám je na celý rok. U nás letos moc houby nebyly, ale snad, až se na chvilku oteplí, mohly by potvory vyrůst.