LADIS

Ahoj, co to znamena pamět RAM

Ahoj, chtěl bych se zeptat co to je ta pamět ram napřiklad u chytrych telefonu a kčemu je dobré ji promazávaat díky

Nejlepší odpověď
Bedy

RAM paměť je operační paměť – využívá ji samotný systém a dále aplikace. U některých operačních systémů, jako je Windows Phone, není nutné řešit nějaké promazávání, systém je natolik inteligentní, že když je potřeba, tak nepotřebné aplikace prostě vypne.
Co se týká velikosti té RAM paměti, tak u iOS, Windows Phone a BlackBerry jí tolik řešit nemusíte (ale čím víc RAM, tím líp), u Androidu doporučuji aspoň 1GB RAM, ideálně však víc, aby telefon nebyl pomalý a neobtěžoval hláškami, že je málo operační paměti.

Další odpovědi
anonym

Random Access Memory, dočasná paměť pro spuštěné aplikace. Pokud ukončíš aplikac,i tak zůstávají zbytky programu v RAM, proto čistit a tím dojde ke zrychlení odezvy aplikace.