oselik

Ahoj, chci se zeptat jakým způsobem získám hnojivo ledek, které je potřeba na výrobu střelného prachu?

Ahoj chci se zeptat jak získám hojivo ledek,které je potřeba společně s černým uhlím a sírou na výrobu střelného prachu!(nebojte nic vybuchovat nebude,je to jen pro mě)

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak pro informaci. Ledků je víc druhů.
Pro výrobu černého prachu je potřeba, síra, dřevěné uhlí, dusičňan draselný ( ledek draselný).
Černý prach je směs :
75 % dusičňanu draselného ( ledku draselného)
15 % dřevěného uhlí
10 % síry

Dusičňan draselný KNO3 ( ledek draselný) se
vyrábí konverzí z dusičňanu sodného a chloridu draselného. Po smíchání a zahřátí vznikne chlorid sodný ( klasická sůl) a roztok dusičňanu draselného. Z tohoto roztoku se získá v krystalické formě krystalizací.
Před tím se provede krystalizace a odfiltrování chloridu sodného ( soli).

Další odpovědi
Miroslavst

Tak si ho kup, vždyť to říkáš: „hnojivo ledek“.
Ledek amonný ke koupi třeba v zahrádkáři.
A pozdravuj tam až poletíš. Buď s bohem.