Ahoj chci se zeptat jak získám hojivo ledek,které je potřeba společně s černým uhlím a sírou na výrobu střelného prachu!(nebojte nic vybuchovat nebude,je to jen pro mě)
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
| Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 5831 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Tak pro informaci. Ledků je víc druhů.
Pro výrobu černého prachu je potřeba, síra, dřevěné uhlí, dusičňan
draselný ( ledek draselný).
Černý prach je směs :
75 % dusičňanu draselného ( ledku draselného)
15 % dřevěného uhlí
10 % síry
Dusičňan draselný KNO3 ( ledek draselný) se
vyrábí konverzí z dusičňanu sodného a chloridu draselného. Po
smíchání a zahřátí vznikne chlorid sodný ( klasická sůl) a roztok
dusičňanu draselného. Z tohoto roztoku se získá v krystalické formě
krystalizací.
Před tím se provede krystalizace a odfiltrování chloridu sodného
( soli).
| 0 Nominace Nahlásit |
Tak si ho kup, vždyť to říkáš: „hnojivo ledek“.
Ledek amonný ke koupi třeba v zahrádkáři.
A pozdravuj tam až poletíš. Buď s bohem.
| 0 Nominace Nahlásit |
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek| annas | 5282 | |
| Kepler | 2867 | |
| Drap | 2735 | |
| quentos | 1816 | |
| mosoj | 1594 | |
| led | 1401 | |
| marci1 | 1380 | |
| aliendrone | 1230 | |
| elkon | 1182 | |
| zjentek | 1175 |
| Astronomie |
| Fyzika |
| Jazyky |
| Matematika |
| Sociální vědy |
| Technické vědy |
| Ostatní věda |