Human

Aerodynamický odpor vzniká, ak rýchlosť telesa prekročí rýchlosť vzduchu?

Nejlepší odpověď
fcoop

Nemyslel jsi rychlost zvuku?
V zásadě platí, že okolní prostředí klade pohybujícímu se tělesu odpor – tím větší,čí je větší rychlost tělesa.
http://lu.fme­.vutbr.cz/uceb­nice/opory/ae­rodynamics.php

Další odpovědi
cochee

Aerodynamický odpor vzniká při jakémkoliv pohybu tělesa vůči vzduchu.

anonym

Nevím, co přesně myslíš „rychlostí vzduchu“ – ale jakýkoli pohyb tělesa rychlostí jinou, než má okolní vzduch (tedy vůči velikosti i směru rychlosti pohybu vzduchu), vyvolává aerodynamický odpor proti danému pohybu. Tento odpor je závislý na velikosti rozdílu rychlostí tělesa a vzduchu, na velikosti ´čelní plochy´ a velikosti koeficientu odporu vzduchu, který je dán tvarem tělesa.