zjentek

A kdo potrestá takové rodiče?

http://www.no­vinky.cz/krimi/380008-soud-potvrdil-ctyri-roky-vezeni-divce-ktera-v-brne-mucila-10letou-zacku-a-usekla-ji-prst.html
..takový chování si ta patnáctka nevycucala jen tak z prstu, to ji někdo naučil ..tak proč nedat preventivně 4roky natvrdo i rodičům za to, že nikdy necítila něhu a že láska pro ni zřejmě bylo sprosté slovo? ;q
ivzez: třeba ji mučit a týrat neučili, třeba ji jen týrali. Kupř. asertivním jednáním- třeba se jako malá holka snažila v rodině něco prosadit, rodiče se tím nechtěli „nechat zmanipulovat“ a tak „nasadili“ schopnost sebeprosazení a bylo na požár zaděláno ;q
Děti jsou soutěživý, chtějí se „trumfovat“, takže, neměli už by se začít trestat rodiče (hlavně matky), kteří ve svým dítěti probuděj dojem, že jsou „úžasnější“ než je jeho vlastní existence a díky svejm asertivním vzorcům chování to stejně nikdy netrumfne?

Nejlepší odpověď
ivzez

Rodiče ji stoprocentně neučili někoho mučit, týrat, řezat nebo sekat prsty.

Ta dívka mohla naopak lásky cítit až moc.

A co škola? Jak je možné, že patnáctilůetá dívka „neví“, co je šikana,
že nesmí nikomu ubližovat nebo jej dokonce zranit?

Nějak mi „nesedí“, že by do 15 let nic neudělala a najednou tohle.
Některé školy (počet odhadnout neumím) stále šikanu „zametají pod koberec“.
Kdyby ta dívka zkusila něco už dříve, a to škola to adekvátně řešila,
nemuselo k tomuto činu vůbec dojít.
_____

Z prstu si to nevycucala.

Někdy si říkám, že by občasná „cenzura“ filmů, přístupu k internetu doma
i ve škole + toho, co dítě dělá, když jsou rodiče v práci, neškodila…
___

Nechci hájit rodiče a házet vinu na školu.
Ale svůj podíl na tom mohou mít všichni.

Další odpovědi
Drap

Jak vidíš, tak zřejmě nikdo. Nezbývá než věřit v Boží mlýny.

Awe

Nemůžeš soudit rodiče…Třeba jí fotřík jenom špatně nastříkal, jinak může žít zcela normalní život.Znám dost takových případů, kde se děcka prostě nějak nepovedou

Šidlo

pche.....odkedy sa rodičia zaujímajú o negatívne aktivity svojich detí?

radšej než knižky o výchove si prečítajú bulvár, alebo naopak, čítajú knižky, ktorým nerozumejú, od šarlatánov či magorov…a potom proaktívne ,,vychovávajú modernými metódami"…a deti trpia

inak, vždy je možnosť, že rodičia boli úplne fajn, vychovávali dobre ale:

  • mnohé duševné choroby sa prejavia práve v puberte…aj takto náhle a brutálne
  • 10% populácie má vrodené poruchy osobnosti…tam patrí aj psychopatia…je to porucha, nie choroba…plus iné duševné poruchy má tuším ešte 5% ľudí
  • aj človek s génmi pre dokonalé duševné zdravie v tejto krásnej dobe a krásnej krajine možne ľahko zblbnúť.....práve v puberte to ide extra ľahko

inak, tie poruchy by sa dali otestovať možno už v škôlke, ale povedze rodičom, že ich anjelik je narušený…alebo hoci len že ho treba preventívne otestovať na narušenosť...­..hmmmm.....

v čr aj sr majú spratci za úplatok štempel na autizmus a skutoční autisti sa pomoci nedočkajú…len trápenia a diskriminácie…vi­eme, kde žijeme

ivzez

Reakce na doplnění otázky:

Těžko říct, co v tomto případě dívku k takovému jednání vedlo.

Na straně rodiny bude chyba určitě, ale nemusí být jenom v rodině.
Navíc je podle mých zkušeností horší tzv. „opičí láska“, kdy rodiče své dítě považují za nejlepší, nejchytřejší, neschopné jakéhokoliv násilí, naopak dítěti všichni ubližují, …

Přemíra „lásky“ může napáchat hodně škod.