Wnaty

300 hodin- dohoda o provedení práce?

Nesmím je překročit v jedné smlouvě u jedné firmy, nebo za všechny smlouva dohromady?

Nejlepší odpověď
Zbynas

262/2006 Sb, Zákoník práce
§ 75 Dohoda o provedení práce

Rozsah práce, na který se dohoda o provedení práce uzavírá, nesmí být větší
než 300 hodin v kalendářním roce. Do rozsahu práce se započítává také doba práce konaná zaměstnancem pro zaměstnavatele v témže kalendářním roce na základě jiné dohody o provedení práce. V dohodě o provedení práce musí být uvedena doba, na kterou se tato dohoda uzavírá.

Takže je to tedy dohromady.

Další odpovědi
ivzez

Na základě DPP může zaměstnanec pro jednoho zaměstnavatele
odpracovat v jednom kalendářním roce maximálně 300 hodin.

Záleží tedy na tom, jestli jde o několik DPP pro jednoho zaměstnavatele (hodiny
se sčítají), nebo o několik DPP pro několik různých zaměstnavatelů (pro každého dalšího zaměstnavatele je možné odpracovat dalších 300 hodin).