Avatar uživatele
Zlatý

10/11 2018 si kulturní svět připomněl sto let od narození renesanční osobnosti M. Horníčka. Získal si i vaše sympatie?

Herec, spisovatel, dramatik, režisér, výtvarník, fotograf, glosátor, skvělý komik i moderátor. Tím vším byl M Horníček. Ale i ve svých kolážích vyjádřil svůj humor.

Program ČT art včera večer připomněl M. Horníčka jako partnera J. Wericha ve hře Těžká Barbora a dále v pořad Vzpomínky mi zůstanou.

Miroslav Horníček se v tomto pořadu společně se svými hosty zamyslel nad tím, co je láska, kam odešlo naše dětství, všechno jednou skončí . Náš život se přece podobá balení kufru. „Když se chystáme k odchodu, zjistíme, že jsme si do zavazadla přibalili většinou zbytečné věci a to, co bylo hlavní, jsme zapomněli doma!"

Podle ČT - https://www.ceskatelevize.cz/…
-----

Stejně jako známý Valčík na rozloučenou, který pořad uzavřel, před 15 lety vypršel i Horníčkův čas.

1. Co zde zapomněl?


2. Některá jeho moudra:. Myslím, že jsou určitě pravdivá a vyjadřují jeho postoj k životu, i když ho neměl určitě lehký kvůli rodinné tragédii.

"Člověk který se směje, je jako baterka, která se nabíjí."

"Čas plyne a člověk se učí pokoře."

"Člověk se má učit rozlišovat mezi tím, co poslouchati má a co slyšeti nemusí."

Zdroj: https://citaty.net/…
----
Obrázek
https://cdn.pixabay.com/…


Vím, že jsem už otázku, který se týkala M. Horníčka vložila, ale byla jiná. Tentokrát jde o stoleté „osmičkové" výročí stejně jako u vzniku republiky.


Podle mě si zasloužil různá poceněno - např. "po revoluci obdržel Medaili za zásluhy (2000), Cenu Thálie za mimořádný přínos jevištnímu umění (1997) a byl uveden do Dvorany slávy TýTý (1997)"
http://nasregion.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Bronzový

Z mého mládí mi M.H. moc neutkvěl v paměti a později jsem nebyl moc na příjmu, ale poslední rok, co si tak sbírám všelijaká videa, vtípky, hlášky na netu, tak jsem si posbíral něco z jeho výroků:
Člověk vzlétá, aby předstihl zvuk, ale nedovede se zastavit, aby postřehl ticho. \
Každý má svůj zrak a svá slova. Každý vnímá jinak ulici, film, les, člověka, všechno.\ Člověk postupně nalézá sám sebe, asi jako sochař postavu v kvádru kamene.\ Je divák, jenž se dívá a jiný - který vidí. Poznám to na očích. Právě tak posluchač, jeden poslouchá, druhý slyší.\ Čas plyne a člověk se učí pokoře. \ Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.\ Mám rád ženy drobných postav. Malá žena nás činí většími o to, oč je sama menší. Ale nejde tady jen o měřítka fyzická. Malá žena z nás činí rytíře, což je pocit sice původu feudálního, ale únosný i pro muže pokrokové.\ V životě by měl člověk jednoho dne spatřit věci jakoby poprvé a vídat je tak stále. Les, řeku, prázdniny, kvetoucí třešně, déšť, hvězdnou oblohu, štěňata, všechno. Jakoby poprvé přistupoval k tomu všemu. I k vlastní ženě.\ Člověk by měl žertovat jen o tom, co má rád a čemu se dokonce obdivuje, protože humor je buď láskyplným vyznáním anebo pouhým děláním legrace.\ Dělat šaška je stejně těžké, odpovědné a poctivé jako dělat lékaře, architekta, horníka nebo vynálezce.\ Komično není v pitvoření, nýbrž v moudrosti. Komik tvoří z pevného názoru na život.\ Humor je vážná věc.\ Kde lidské bolesti a dokonce lidská utrpení jsou doma, vládne humor.\ Někdo mlčí, protože neví, a někdo mlčí, protože ví své.\ Může anarchista sám sobě poručit? Může, ale nesmí se poslechnout.\ Předsudky se překonávají hůř než rozumové důvody.\ Můžeme odhadnout mnohé, ale nemůžeme odhadnout nic z myšlení a konání ženy.\ Obávám se, že rozšířením videa se z nás stanou vidioti.\ Nic na jevišti se neprožívá - je to jen a jen schopnost předesílat větě myšlenku. Říkám "jen a jen", ale právě toto je herectví nejtěžší a základní.

Už jen tímto si určitě získal mé sympatie a doufám se dokopu podívat na něco z jeho repertáru. Díky za připomenutí.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ano, těch pořadů bylo několik. Měl jsem Horníčka rád. Dodnes vzpomínám na jeho hovory H.
Z jeho mouder je cítit ta velká životní zkušenost , stejně jako moudrost a rozvaha.


Avatar uživatele
Bronzový

ANO


Avatar uživatele
Zlatý

Ano, patřil mezi moje oblíbené a vážil jsem si ho. Ne nadarmo, si ho po smrti Voskovce vybral Werich jako partnera.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Arne1,

sice vaše odpvoěď je spíš do ankety, protože jsem vložila další podotázky.

Ale odpověděl jste, i když stručně,.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 4900
Zlatý Drap 3018
Zlatý led 2156
Zlatý Kepler 1840
Zlatý marci1 1659
Zlatý ivzez 1333
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1244
Zlatý mosoj 966
Zlatý gecco 818

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.