1. vítězství zdravého rozumu – vklad v hotovosti, poplatek zrušen zákonem

Výherce o nejabsurdnější bankovní poplatek konečně skončil -viz link níže:

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/242830-poplatek-za-vklad-hotovosti-uz-nezlobi-byl-zrusen-zakonem.html
Doplňuji:
Já sám jsem už před lety od všech bank s poplatky utekl ke 2 bezplatným a od té doby mám pokoj.
(Viz barbakan to dnes také vzdal, ale až po 39 letech !!)

Nejlepší odpověď
Drap

Že by se selský rozum opět vrátil do naší republiky ? Ani se mi tomu nechce věřit.

Další odpovědi
anonym

Zruší jeden,přibudou dva,tři…

dědapetr

Oni se snad spletli a ještě to změní.Já doufám,že to tak zůstane.

Deli

Tak ještě abychom měli do ukládat, ne? 🙂

Hlada

Radost není na místě. Poplatek se neplatí jen v tom případě, že tím klient splácí závazek vůči dané bance. Při vkladu hotovosti jinak mohou dál poplatek požadovat.
Právě teď jsem dostal upozornění od GE Money Bank, že zavádějí poplatek za vklad bankovek nebo mincí v počtu nad 100 kusů 3%!!!

baghira

Ano, ten poplatek byl absurdní, ale lidi měli (a mají) možnost volby. To, že v této zemi musí být s odpuštěním každá pichovina ošetřená zákonem, v tom nevidím žádný důvod k jásotu. Jenom čekám, kdy vyjde zákon, že po každém nádechu musí následovat výdech (a k němu příslušná administrativa a sankce).

lexx

Tak to budou muset někde dorovnat zdražením ostatních poplatků nebo zavedením nových ! Nebojte se, kapři si vlastní rybník nevypustí…

anonym

Není náhodné, že banky v ČR mají 2. nejdražší poplatky v EU, dokud si to necháváme líbit a nejdeme k výhodnější konkurenci.
Rakouská Erste bank koupila Českou spořitelnu a zisky od nás převádí k mateřské v Rakousku na kompenzaci tamnějších ztrát a ve prospěch daleko bohatších rakouských klientů.